Komunikaty

Kęty. Kto rozpoznaje kobietę, mającą związek z kradzieżą mieszkaniową

Data publikacji 04.09.2020

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach prowadzą czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie kobiety podejrzanej o kradzież mieszkaniową do której doszło w połowie sierpnia br. w jednym z bloków Osiedla Wyszyńskiego w Kętach. Podejrzana, pod legendą zbierania nakrętek, została wpuszczona do mieszkania przez 83 - letnią mieszkankę Kęt. Następnie wykorzystując chwilową nieuwagę seniorki skradła złotą biżuterię wartości kilku tysięcy złotych.

W trakcie czynności na miejscu zdarzenia  policjanci przeprowadzili oględziny kryminalistyczne a policyjny rysownik sporządził portret pamięciowy poszukiwanej kobiety, który publikujemy.

Rysopis poszukiwanej:   Wiek około 30 – 40 lat; szczupła, wzrost około 160cm; włosy blond farbowane upięte w kucyk. 
Osoby, które rozpoznają kobietę i mogą pomóc w jej  zidentyfikowaniu, prosimy o kontakt osobisty z policjantami Komisariatu Policji w Kętach, telefoniczny pod numer  47 83 26 500 lub numer alarmowy 112. Zapewniamy anonimowość.  

Apelujemy  do seniorów o rozwagę i ostrożność w kontakcie z osobami obcymi które pukają do mieszkania. Aby uniknąć kradzieży mieszkaniowej należy pamiętać o zamykaniu drzwi wejściowych na klucz. Pod żadnym pozorem nie należy wpuszczać osób obcych do wnętrza mieszkania.  Ostrzeżenia te należy również przekazywać seniorom w swoich rodzinach, tak aby byli świadomi zagrożenia i potrafili odpowiednio postąpić w podobnych sytuacjach. Wszystkich mieszkańców prosimy również o zainteresowanie się osobami chodzącymi od mieszkania do mieszkania.  W przypadku stanowczej reakcji sąsiadów najczęściej złodzieje w obawie przed identyfikacją rezygnują z przestępczego planu.  Być może dzięki  takiej czujności senior  mieszkający w sąsiedztwie nie stanie się osobą pokrzywdzoną przestępstwem.

 

Powrót na górę strony