Wydarzenia

Uwaga seniorzy. Na naszym terenie działają oszuści! ... Spoty dźwiękowe.

Data publikacji 19.11.2021

Uwaga tu Policja! Na naszym terenie działają oszuści!... takimi słowami zaczynają się stworzone przez krakowskich policjantów we współpracy Kuratorium Oświaty w Krakowie, Fundacją Nowych Ujęć oraz Radiem Kraków specjalne spoty informacyjne, skierowany głównie do osób starszych.

Komisarz Beata Wcisło z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, aspirant sztabowy Artur Byczek z Komisariatu Policji nr VI w Krakowie, aspirant sztabowy Radosław Zębala z Komisariatu Policji nr VIII w Krakowie, starszy aspirant Łukasz Brzoskwinia z Komisariatu Policji nr VI w Krakowie, Marcin Kaproń przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Krakowie i Fundacji Nowych Ujęć pod „okiem” profesjonalistów z Radia Kraków zainicjowali kampanię informacyjną skierowaną do seniorów w ramach Ogólnopolskiego Dnia Seniora. 
Celem Kampanii jest dotarcie do seniorów i utrwalenie w ich świadomości najważniejszej informacji, że policjanci nigdy nie korzystają z pieniędzy obywateli. Oszuści wykorzystują brak wiedzy osób starszych poprzez podszywanie się pod przedstawicieli zaufanych instytucji, takich jak Policja, Urząd Pocztowy lub inny urząd, bank, placówka medyczna itp. Wspólnym mianownikiem ich przestępczych działań jest wyłudzenie pieniędzy od seniorów, którzy są przekonani, że pomagają rodzinie. Chcemy podkreślić, że żadna instytucja nie wychodzi z żądaniem przekazania pieniędzy oraz czynności, które realizują policjanci wynikają z ich obowiązków służbowych, a każda sytuacja wymagająca pomocy ze strony Policji jest nieodpłatna.
Przygotowane spoty przystępnie podają najważniejsze informacje i porady dla naszych seniorów. Przypominają  im o zagrożeniach związanych z oszustwami. Podkreślamy, że w ten sposób działają tylko oszuści i nie należy w żadnym przypadku przekazywać pieniędzy obcym. Spoty powstały w związku z przypadającym na dzień 14 listopada Ogólnopolskim Dniem Seniora i są emitowane na antenie Radia Kraków, jako kampania społeczna.

 

 

 

 

Film POLICJA_1.mp4

Pobierz plik POLICJA_1.mp4 (format mp4 - rozmiar 8.35 MB)

Film POLICJA_2.mp4

Pobierz plik POLICJA_2.mp4 (format mp4 - rozmiar 8.34 MB)

Film POLICJA_3.mp4

Pobierz plik POLICJA_3.mp4 (format mp4 - rozmiar 8.36 MB)

Film POLICJA_4.mp4

Pobierz plik POLICJA_4.mp4 (format mp4 - rozmiar 8.33 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony