Wydarzenia

Powiatowe Eliminacje Młodzieżowego Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego na Sądecczyźnie

Data publikacji 28.04.2022

26 kwietnia br., tradycyjnie już na terenie Zespołu Szkół Samochodowych w Nowym Sączu odbyły się Powiatowe Eliminacje Młodzieżowego Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego dla Szkół Ponadpodstawowych. Do rywalizacji stanęło sześć 3-osobowych drużyn. Wiedzę i umiejętności praktyczne uczniów oceniali m.in. sądeccy policjanci.

Zawodnicy rozwiązywali testy wiedzy ze znajomości prawa o ruchu drogowym oraz test skrzyżowań. Z kolei do zadań praktycznych należało udzielenie pomocy przedmedycznej, jazda sprawnościowa motorowerem po torze przeszkód oraz jazda sprawnościowa samochodem osobowym z tzw. talerzem Stewarta.

Wśród drużyn biorących udział w turnieju, z terenu miasta Nowego Sącza najlepsi okazali się uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych, z kolei z powiatu nowosądeckiego pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie. 28 maja br. zwycięskie drużyny będą reprezentować Sądecczyznę podczas Wojewódzkiego Finału Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, który odbędzie się w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Krakowie.

Najlepszym zespołom i zawodnikom turnieju, puchary oraz nagrody wręczyli Artur Czernecki – Wicedyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, Andrzej Góra – Dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych w Nowym Sączu oraz nadkom. Bogdan Łęczycki – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. 

  • drużyna podczas konkurencji udzialania pierwszej pomocy
  • drużyna, która zajęła I miejsce w turnieju z Nowego Sącza
  • samochód z tzw. talerzem Stewarta
  • uczestnicy turnieju rozwiązują zadania testowe
  • wspólne zdjęcie organizatorów i policjantów na tle bannerów
  • zawodnik pokonujący tor przeszkód na motorowerze
Powrót na górę strony