Wydarzenia

5. Wielka Lekcja Ekologii w TAURON Arenie Kraków – działania profilaktyczne Wydziału Prewencji KWP w Krakowie

Data publikacji 13.05.2022

Małopolska Policja zaprasza do udziału w 5. Wielkiej Lekcji Ekologii w TAURON Arenie Kraków, w dniu 16 maja 2022 r. (poniedziałek), w godz. 9.00-16:00 (wejście do obiektu: nr 1, od strony ul. Lema). W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym będziemy promowali bezpieczne i ekologiczne formy jego spędzania.

Tegorocznej, już piątej edycji wydarzenia towarzyszy hasło: „Kraków w dobrym klimacie”, które jest też nazwą miejskiej kampanii informacyjno-promocyjnej. Kampania została podzielona na cztery działy tematyczne, skupiające się wokół żywiołów: powietrza, ognia i energii, wody oraz ziemi. Głównym celem wydarzenia jest kompleksowe zaprezentowanie proekologicznych działań realizowanych na rzecz mieszkańców Krakowa przez Gminę Miejską Kraków i miejskie spółki komunalne. Organizatorom w szczególności zależy na pokazaniu tych działań dzieciom i młodzieży stąd pomysł na przygotowanie „lekcji” i zgromadzenie w jednym miejscu wielu podmiotów, którym bliskie są tematy związane z ekologią w tym małopolską Policję.
Na płycie Areny Głównej powstanie ekologiczny park maszyn, czyli pojazdy i urządzenia wykorzystywane przez miejskie spółki i jednostki w codziennej pracy, m.in. zamiatarki, polewaczki, śmieciarki, odkurzacze miejskie, pojazdy elektryczne, koparka ssąca, radiowozy, autobusy. 
Z uwagi na spodziewaną, jak co roku dużą liczbę osób biorących w przedsięwzięciu, Wydział Prewencji KWP w Krakowie zaprezentuje Miasteczko Edukacyjno-Profilaktyczne, a w nim materiały profilaktyczne dla dzieci, młodzieży, a także dorosłych, dotyczące bezpieczeństwa w domu, szkole, grupie rówieśniczej. W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym będziemy promowali bezpieczne i ekologiczne formy jego spędzania.
 

Więcej: https://www.tauronarenakrakow.pl/

plakat akcji

Powrót na górę strony