Akcja dla Kacperka - Wydarzenia - Policja Małopolska

Wydarzenia

Akcja dla Kacperka

Kacperka mieliśmy okazję poznać kilka dni temu. To 9–letni chłopiec naszego kolegi – tarnowskiego policjanta. Ten odważny malec dzielnie walczy z chorobą, wyczerpującą kuracją, chemioterapią, naświetleniami.

Aby wywołać uśmiech na jego buzi, dać mu wsparcie i przekonanie jak wiele osób wspiera go dobrą myślą, modlitwą oraz kibicuje mu z całego serca, została zorganizowana w Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie spontaniczna akcja – Kartka dla Kacperka, polegającą na przesłaniu własnoręcznie zrobionych kartek z życzeniami dla tego dzielnego chłopca.
Akcja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Odpowiedzieli na nią nie tylko policjanci i pracownicy tarnowskiej policji, ale również dzieci ze szkół i przedszkoli. Włączyły się w nią także policyjne związki zawodowe z Tarnowa. Do naszej komendy wpłynęło mnóstwo przepięknych prac ze słowami wsparcia dedykowane bohaterowi akcji - Kacperkowi, za które bardzo dziękujemy.
W poniedziałek, po kilkudniowym pobycie w szpitalu chłopiec mógł nareszcie wrócić do domu, gdzie czekała na niego niespodzianka - wielka paczka pełna dobrej energii i ciepłych słów. Pomimo zmęczenia Kacperek z wielką ekscytacją otwierał i odczytywał niezwykłe prezenty. I wiecie co? Chyba się udało, bo uśmiech nie schodził mu z buzi. 
Akcja kartek nadal trwa, jeśli ktoś ma ochotę włączyć się w nią, w dalszym ciągu może to zrobić. Na prace czekamy w komisariatach Policji garnizonu tarnowskiego. 

 

Powrót na górę strony