Wydarzenia

Inauguracja sezonu zimowego w Małopolsce przy zewnętrznym lodowisku Tauron Areny Kraków

Data publikacji 27.01.2023

Wydział Prewencji wraz z Wydziałem Ruchu Drogowego KWP w Krakowie, w dniu 29 stycznia br. w godz. 10.00-14.00 przy zewnętrznym lodowisku TAURON Areny Kraków organizują akcję profilaktyczną pod nazwą „Bezpieczne Ferie 2023”.

Ma ona na celu propagowanie bezpiecznych zachowań wśród dzieci i młodzieży w okresie zimowym. Pierwszy weekend ferii jest idealnym terminem na zwrócenie uwagi w kwestii dotyczącej zimowego wypoczynku mieszkańców Krakowa i Małopolski.
Podczas tych działań policjanci będą prowadzić aktywną kampanię profilaktyczno-edukacyjną w zakresie: bezpieczeństwa na stoku, lodowisku, zamarzniętych zbiornikach wodnych, podczas spędzania czasu wolnego  w domu lub na zorganizowanym wypoczynku zimowym, w podróży, bezpieczeństwa poruszania się po drogach    i szlakach górskich, zapewnienia bezpieczeństwa pozostawionemu mieniu, a także podczas gier i zabaw rekreacyjnych w terenie. Uczestnicy otrzymają materiały profilaktyczne, wylosują poradę z policyjnego „Poradnika na ferie zimowe”, a także będą mieli możliwość obejrzenia pojazdów uprzywilejowanych..
W akcji profilaktycznej funkcjonariuszy wspomagać będą dwie maskotki małopolskiej Policji przedstawiające smoki: „Wawelek” i „Polisia”. Podczas zimowej kampanii przygotowano atrakcje takie jak: miasteczko edukacyjno-profilaktyczne, gry i zabawy, konkursy z nagrodami, Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz wiele innych niespodzianek.
 

opis plakatu w załączniku

Powrót na górę strony