Wydarzenia

Akcja krwiodawstwa „104 litry krwi na 104. rocznicę powstania Policji” w powiecie oświęcimskim.

Data publikacji 23.03.2023

W połowie stycznia br., rozpoczęła się akcja krwiodawstwa „104 litry krwi na 104. rocznicę powstania Policji”. Akcja została zainicjowana przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie w związku z obchodzoną w tym roku 104. rocznicą powstania Policji. W lutym oraz pierwszej połowie marca br. policjanci z powiatu oświęcimskiego oddali już ponad 7 litrów krwi. Do akcji może dołączyć każdy krwiodawca, który oddając krew poda numer akcji - M243.

W ramach tej akcji w oddziałach terenowych Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa  w Oświęcimiu pod fachową i troskliwą opieką pielęgniarek, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu oraz policjanci Komisariatów Policji w Brzeszczach, Chełmku, Kętach i Zatorze regularnie oddają krew.  Pomagają w ten sposób ratować  życie ludzkie. Nawiązują w ten sposób do etosu policyjnej służby przedwojennych policjantów, którzy przelewali krew w obronie Ojczyzny.
Akcja „104 litry krwi na 104. rocznicę powstania Policji” o numerze M243,  będzie trwała do końca lipca br. W związku z powyższym zachęcamy krwiodawców do przyłączenia się  i oddawania krwi na rzecz chorych i ofiar wypadków drogowych.

Pamiętaj.  Oddając krew lub szpik kostny oddajesz bezcenne dary,  które ratują ludzkie życie!

 

  • Akcja krwiodawstwa  104. litry krwi policjant nieumundurowany oddaje krew
  • Akcja krwiodawstwa  104. litry krwi policjant umundurowany oddaje krew
  • Akcja krwiodawstwa 104 litry krwi na 104 rocznicę Policji
Powrót na górę strony