Wydarzenia

Policjanci z KPP Wadowice podzielili się krwią, aby pomóc potrzebującym

Data publikacji 19.02.2021

Policjanci z powiatu wadowickiego wielokrotnie już udowodnili, że ludzkie życie i zdrowie jest dla nich najważniejsze, a niesienie pomocy mają we krwi. Tym razem włączyli się w akcję „102 litry krwi na 102 rocznicę powstania Policji”.

Krwi niestety nie da się wyprodukować, ani zastąpić niczym innym, dlatego tak ważne jest by w bazie nigdy jej nie zabrakło. Dlatego też policjanci z wadowickiej komendy oraz podległych komisariatów i posterunków Policji, 17 lutego br. kolejny raz włączyli się w organizację zbiórki krwi. Tym razem w ramach akcji „102 litry krwi na 102 rocznicę powstania Policji”, która została zainaugurowana przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie. Mundurowi oddali krew w wadowickim oddziale terenowym RCKiK. Miejmy nadzieję, że zaangażowanie krwiodawców będzie przykładem i zachętą dla innych, by w ten sposób nieść pomoc potrzebującym.

Akcja potrwa do końca lipca 2021 roku. Osoby, które chciałyby włączyć się w to  wyjątkowe przedsięwzięcie informujemy, że oddając krew indywidualnie, przy rejestracji wystarczy zgłosić, że krew oddajemy w ramach akcji „102 litry krwi na 102 rocznicę powstania Policji”.

Wszystkim dawcom gorąco dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych zbiórkach.

Powrót na górę strony