Działania i porady Ruchu Drogowego

Akademia Dobrych Kierowców z Wydziałem Ruchu Drogowego KWP w Krakowie

Data publikacji 08.03.2021

5 marca br. na terenie Moto – Parku Kraków odbyła się kolejna edycja projektu „Akademia Dobrych Kierowców”, dedykowana kierowcom posiadającym prawo jazdy nie dłużej niż 2 lata. Akcja polega na teoretycznym oraz praktycznym szkoleniu z techniki bezpiecznej jazdy. Szkolenie jest jednodniowe i bezpłatne. Projekt prowadzony jest przez: Małopolską Wojewódzką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Radiostradę Radio Kraków, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Krakowie, Moto Park Kraków, Centrum Inicjatyw BRD.

W pierwszej części piątkowego spotkania pan Marek Dworak – sekretarz Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, omówił prawne zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Po części teoretycznej uczestnicy spotkania udali się na specjalny odcinek, gdzie doskonalili swoje umiejętności w prowadzeniu pojazdu pod okiem instruktorów z Moto Park Kraków z panem Pawłem Janickim na czele. Młodzi kierowcy ćwiczyli slalomy, jazdę na mokrej nawierzchni, hamowanie awaryjne czy awaryjną zmianę pasa ruchu. Dodatkowo mieli okazję także zapoznać się z działaniem poduszki powietrznej, symulatorów zderzeń oraz dachowania. Dużym zaskoczeniem dla uczestników były zorganizowane przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej w Krakowie symulowane zatrzymania i kontrole drogowej. W praktyce można było sobie przypomnieć jak prawidłowo zachować się w takiej sytuacji. 
Kolejnym elementem spotkania był udział w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, resuscytacji, a także użycia gaśnicy i gaszenia pożaru auta, przygotowanym przez OSP Biały Kościół. Na koniec szkolenia wręczono dyplomy wszystkim nowym ambasadorom bezpieczeństwa.
 

Powrót na górę strony