Bezpiecznie na stoku z Inspektorem Wawelkiem

Bezpiecznie na stoku z Inspektorem Wawelkiem

W dniu 25 stycznia 2017 roku na stoku narciarskim „LubomierzSki” odbyły się zawody narciarskie dla dzieci w wieku 6-16 lat. Konkurs przeprowadzili policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przy udziale Komendy Powiatowej Policji
w Limanowej, Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej oraz Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie. Turniej składał się z dwóch części - teoretycznej (test z wiedzy o zasadach bezpiecznego zachowania na stoku) oraz praktycznej (zjazd slalomem).Każdy zawodnik otrzymał na start kamizelkę odblaskową przekazaną w ramach projektu "Bezpiecznie na drodze powiatu limanowskiego".  Zwycięzcy turnieju otrzymali nagrody, które zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Limanowej, które również objęło honorowym patronatem powyższe wydarzenie, a także Miasto oraz Gmina Mszana Dolna. Dwoje najmłodszych uczestników: Zofia Jarząbek oraz Hanna Szajor otrzymały maskotki "Inspektora Wawelka" przekazane przez Zarząd Wojewódzki Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Krakowie.

W kategorii wiekowej 6-10 nagrody otrzymali: Ewelina Wojtyczka, Filip Petlakowski, Jakub Banach, Marcin Kaim, Hanna Szajor oraz Zofia Jarząbek. Pierwsze miejsce zdobył Bartosz Nalepa z Mszany Dolnej , drugie  miejsce Weronika Kubik z Lubomierza oraz  miejsce trzecie Mariusz Wąchała również z Lubomierza. W konkursie dla dzieci w wieku 11-16  nagrodzeni zostali: Kamil Sobuń, Zuzanna Kopycińska, Michał Żądło, Małgorzata Sobuń, Albert Rogoziński oraz Sebastian Karpierz. Pierwsze miejsce zdobył Jakub Rogoziński z Mszany Dolnej, drugie miejsce Jan Gocał również z Mszany Dolnej oraz miejsce trzecie Dominik Walczak z Mszany Górnej.

Pogoda i frekwencja uczestników akcji „Bezpiecznie na stoku z Inspektorem Wawelkiem” dopisały, atrakcje przygotowane dla dzieci cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wszystkie dzieci, które wzięły udział w konkursie otrzymały upominki. Bezpieczne formy aktywnego spędzania wolnego czasu w zimie promował „Inspektor Wawelek”, który towarzyszył dzieciom podczas zawodów.

Współorganizatorami imprezy byli: Ośrodek Narciarski „LubomierzSki”, Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Krakowie, Bank Spółdzielczy w Mszanie Dolnej, Warta S.A., Europe Direct w Krakowie oraz Wawel.