Dzięki czujności policjantów z OPP w Krakowie pełniących służbę w patrolu pieszym został zatrzymany 38-letni dealer narkotykowy

Dzięki czujności policjantów z OPP w Krakowie pełniących służbę w patrolu pieszym został zatrzymany 38-letni dealer narkotykowy

Policjanci Oddziału Prewencji Policji  w Krakowie pełnili służbę wieczorem w rejonie  krakowskich Plant. Kiedy przechodzili  koło ul. Floriańskiej zauważyli  mężczyznę siedzącego na ławce w zacienionym miejscu z dala od przechodniów.  Ponieważ w tym rejonie Plant często dochodziło w przeszłości do handlu narkotykami, policjanci postanowili bliżej przyjrzeć się człowiekowi.

W czasie kilkunastominutowej obserwacji policjanci zauważyli, że do mężczyzny podeszło łącznie kilka osób, które z nim rozmawiały, ewentualnie coś od niego brały. Wyglądało to tak jakby mężczyzna każdemu zadawał pytanie i następnie  niespiesznie wyciągał jakieś zawiniątko spod kurtki. Policjanci postanowili sprawdzić kim jest ten człowiek i czy aby te pakuneczki  nie zawierają  narkotyków. Dlatego postanowiono wylegitymować meżczyznę i dokonać kontroli osobistej.

Podczas legitymowania 38-letni mieszkaniec powiatu myślenickiego zachowywał się bardzo nerwowo, twierdząc, że mu się bardzo spieszy. To wzbudziło  jeszcze większe podejrzenia policjantów. Podczas kontroli osobistej i bagażu mężczyzny wyjaśniła się przyczyna nerwowości mężczyzny. Zarówno w kurtce  jak i kieszeniach  spodni znaleziono kilka woreczków strunowych z suszem roślinnym  (po badaniach okazał się marihuaną) a także ampułki z białym proszkiem (tester wskazał na kokainę). W plecaku podejrzewanego policjanci ujawnili kolejne woreczki z suszem.

W sumie przy 38-latku zabezpieczono 31 woreczków strunowych z zawartością marihuany o łącznej wadze 25 gramów oraz 2 ampułki z kokainą a także 3 telefony komórkowe, służące prawdopodobnie do kontaktu z klientami.

Mężczyzna został przewieziony do I Komisariatu  Policji w Krakowie  gdzie wykonywano z nim dalsze czynności.  

Dzięki czujności i dociekliwości policjantów  udało się zatrzymać  dealera narkotykowego rozprowadzającego środki odurzające.