Obywatelka jednego z państw skandynawskich zatrzymana na lotnisku w Balicach za usiłowanie przemytu dwóch jednostek nielegalnej broni palnej.

Obywatelka jednego z państw skandynawskich  zatrzymana na lotnisku w Balicach za usiłowanie przemytu dwóch jednostek nielegalnej broni palnej.

W ubiegłym tygodniu, dyżurny Komisariatu Policji w Zabierzowie został poinformowany przez pracownika służby celnej o ujęciu 47-letniej kobiety, która usiłowała przemycić przez granicę dwie jednostki nielegalnej broni palnej na terenie krakowskiego lotniska. Na miejsce niezwłocznie został skierowany patrol policji. 

Tego dnia, 47-latka miała wykupiony bilet lotniczy do swojego kraju. Podczas odprawy biletowo – bagażowej, kiedy bagaż poddano prześwietleniu, pracownik służby celnej dostrzegł w jego wnętrzu niebezpieczne przedmioty. Wówczas, w obecności kobiety, dokonano przeszukania zawartości walizki. Okazało się, że ukryła w niej broń typu karabin oraz sztucer, na które nie posiadała zezwolenia.

Policjanci zabezpieczyli broń, a kobietę zatrzymali i przewieźli do policyjnego aresztu.

Dwa dni później /06.07br./ prokurator wszczął w tej sprawie śledztwo i przedstawił 47-latce zarzut posiadania bez wymaganego zezwolenia dwóch jednostek broni palnej /art. 263 par. 2 kk/. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara do 8 lat więzienia.