Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży samochodów. Grupa nastoletnich złodziei samochodów wpadła po dokonaniu rozboju

Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży samochodów. Grupa nastoletnich złodziei samochodów wpadła po dokonaniu rozboju

W ostatnią sobotę nad ranem, dyżurny komisariat w Krzeszowicach odebrał telefon od mężczyzny, który twierdził, że właśnie przed chwilą  dwóch złodziei ukradło  mu samochód. Niestety mężczyzna był nietrzeźwy a przez to jego relacja niedokładna. Kiedy policjanci przyjechali do niego, ustalenie faktów było jeszcze trudniejsze niż wcześniej, pozostała im więc praca operacyjna by dowiedzieć się co się wydarzyło.

Dość szybko policjanci ustalili przebieg zdarzenia. Okazało się, że do zaparkowanego  samochodu koło domu poszkodowanego podeszli dwaj mężczyźni, którzy najpierw pobili i obrabowali właściciela auta ( zabrali mu kilkadziesiąt złotych, które miał przy sobie )  a następnie odjechali jego autem.

Tego samego dnia,  rano  samochód został odnaleziony przez policjantów  w Przegini. Szybko ustalono, że  sprawcami rozboju na właścicielu pojazdu są dwaj mieszkańcy pobliskich wiosek ( w wieku 17 i 18 lat ), którzy zostali zatrzymani.

W toku dalszych czynności okazało się, że obaj sprawcy  oraz jeszcze jeden ich znajomy mają na sumieniu także  inne kradzieże samochodów.

Przez kilka dni zebrano dowody, że tylko w okresie ostatnich dwóch miesięcy skradli na terenie powiatu krakowskiego trzy samochody.

Wszystko wskazuje na to, że grupa ma na swoim koncie więcej kradzieży samochodów dlatego też policjanci będą weryfikować posiadane informacje.

Dwaj zatrzymani usłyszeli zarzuty, do których się przyznali i dobrowolnie poddali karze, a sprawa trzeciego trafi do sądu dla nieletnich, gdyż ma on obecnie 16 lat.