Wyzwanie dla dzieci z powiatu krakowskiego, czyli akcja pn. „My chronimy Was… Wy chrońcie Siebie!”

Wyzwanie dla dzieci z powiatu krakowskiego, czyli akcja pn. „My chronimy Was… Wy chrońcie Siebie!”

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie serdecznie zapraszają wszystkie dzieci i młodzież w wieku od 5 do 14 lat z terenu powiatu krakowskiego do wzięcia udziału w akcji zorganizowanej specjalnie dla nich pn. „My chronimy Was… Wy chrońcie Siebie!”.

Celem akcji jest zaangażowanie najmłodszych mieszkańców powiatu krakowskiego przebywających teraz głównie w domach, do wspólnej zabawy, którą chcielibyśmy wypełnić im trochę wolnego czasu, a zarazem uświadomić ich o panującym zagrożeniu. Nie jest to łatwy okres dla nas wszystkich, a szczególnie dla najmłodszych tak pełnych energii obywateli, odciętych od przedszkoli, szkół, swoich rówieśników i wspólnych zabaw na zewnątrz. Dlatego chcąc choć trochę umilić im ten czas, przygotowaliśmy dla nich propozycje zabawy, polegającej na stworzeniu własnego dzieła obrazującego to, jak widzą otaczający ich świat i jak należy się chronić przed obecnie panującym zagrożeniem, a jednocześnie opowiadającym o tym, jak widzą w tej nieustannej walce nas policjantów i naszą pracę. O takiej tematyce zachęcamy, aby:

- dzieci w wieku od 5 do 8 lat wykonały pracę plastyczną, rysunek;
- z kolei dla dzieci i młodzieży w wieku od 9 do 12 lat mamy zadanie literackie, polegające na napisaniu wierszyka o podanej tematyce;
- a dzieciom starszym w wieku od 13 do 14 lat proponujemy wykonanie dla siebie maseczki na twarz.


Po wykonaniu wszystkich prac prosimy o ich sfotografowanie i przesłanie na adres e-mail: kpp@kpp-krakow.policja.gov.pl. Wszelkie ew. pytania proszę kierować na podany wyżej adres e-mail. Termin wykonania i przesłania prac - do 7 maja br.
Galeria wszystkich prac zostanie umieszczona na naszej stronie internetowej. Dodatkowo wykonawcy najpiękniejszych prac, wierszy oraz maseczek zostaną przez nas nagrodzeni.
Życzymy zdrowia i zapraszamy Wasze pociechy do wspólnej zabawy!
Zostańcie w domu i pomóżcie swoim pociechom wykonać zadanie domowe, jakie od nas dostali…

Loading Video...