Aktualności_2014

Aktualności 2014r.

Przedświąteczne porady Policji - "Bezpieczne zakupy"

W dniach 20-21.12.2014 roku Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przeprowadzili działania prewencyjne dotyczące bezpiecznych zakupów przedświątecznych w krakowskich galeriach handlowych.


Policjuanci przypominali o zasadach bezpiecznego kupowania i udzielali porady, na co zwracać uwagę, by nie stać się ofiarą przestępstwa. Można było dowiedzieć się między innymi o tym jak bezpiecznie korzystać z bankomatów, jak uniknąć kradzieży kieszonkowej lub włamania do pozostawionego na parkingu samochodu.


Policyjne stanowisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno krakowian, jak i odwiedzających nasze miasto z całej Polski oraz innych europejskich krajów. Każdy odwiedzający otrzymał materiały informacyjno – edukacyjne.

Dzieci, które wzięły udział w konkursie wiedzy o bezpieczeństwie – otrzymały elementy odblaskowe oraz kartki, na których składały własne odciski palców. Przy stoisku wystawiona była również maskotka małopolskiej Policji, przy którym dzieci robiły sobie pamiątkowe zdjęcie, jednak dużą popularnością wśród wszystkich odwiedzających cieszył się jak zwykle „Inspektor Wawelek”, który wręczał dzieciom cukierki.

[30.12.2014] 

Policjanci przypominają – jak nie stać się ofiarą przestępstwa

19 grudnia 2014 roku policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wspólnie z radiem RMF MAXX przeprowadzili akcję związaną z „bezpiecznymi zakupami przedświątecznymi” na terenie jednej z krakowskich galerii handlowych. Podczas działań policjanci rozmawiali z klientami m. in. o bezpieczeństwie dzieci podczas robienia świątecznych zakupów, bezpiecznego korzystania z bankomatów, zapobiegania kradzieżom kieszonkowym i korzystaniu z pożyczek. Policjanci przypominali także o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, udzielając porad, na co zwracać uwagę, aby nie stać się ofiarą przestępstwa i uniknąć włamania do mieszkania czy pozostawionego na parkingu samochodu.

Przeprowadzono również konkurs, w którym za dobrą postawę i wiedzę nagradzano upominkami, natomiast rózga wędrowała do osoby, która mogłaby w tym dniu stać się potencjalnie ofiarą kieszonkowca.

Policjanci podobne akcje przeprowadzają cyklicznie majac na uwadze przede wszystkim uświadamianie o bezpiecznych zachowaniach i zapobieganie popełnianiu przestępstw.

[30.12.2014] 

Policjanci dzieciom - "Niebieski Mikołaj" w Radziszowie

W  dniu 5 grudnia 2014 roku w Małopolskim Centrum Rehabilitacji „SOLIDARNOŚĆ” dla Dzieci w Radziszowie, Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie zorganizowała „Niebieskiego Mikołaja” dla podopiecznych szpitala.

W przedsięwzięciu udział wzięli policjanci Wydziału Prewencji KWP, Oddziału Prewencji Policji, Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji KWP w Krakowie oraz Ogniwa Przewodników Psów Służbowych KMP w Krakowie.

Dla dzieci i młodzieży policjanci przygotowali szereg atrakcji m.in. Zespół ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii zaprezentował teatrzyk profilaktyczny pn. „Czerwony Kapturek”, policjanci OPP przeprowadzili pokaz: z zakresu taktyki i technik interwencji oraz pokaz sprzętu będącego na wyposażeniu Policji. Ponadto dzieci mogły zobaczyć umiejętności psów służbowych oraz przekazano im informacje dotyczącą  podstaw bezpieczeństwa przy obchodzeniu się ze zwierzętami, natomiast funkcjonariusze SPAP zaprezentowali możliwości robota pirotechnicznego, wykorzystywanego do neutralizacji i rozbrajania materiałów niebezpiecznych.

Dodatkowo dzieci otrzymały kartki na, których mogły uwiecznić własne linie papilarne. Największą jednak popularnością cieszył się jak zwykle Inspektor Wawelek - maskotka małopolskiej Policji, który pozował do niezliczonej ilości zdjęć.

Powyższe działania wsparły: Niezależne Samorządne Związki Zawodowe Policjantów -  Zarząd Wojewódzki i Terenowy oraz Wojewódzki Zarząd Zakładowy NSZZ Pracowników Policji dzięki, którym dzieci otrzymały paczki świąteczne oraz stół do gry w piłkarzyki.

[08.12.2014] 

„Karta Dużej Rodziny – wyzwania i perspektywy”

20 października 2014 roku w krakowskim Centrum Kongresowym przy ul. M. Konopnickiej odbył się kongres ”Karta Dużej Rodziny”, podczas którego eksperci, decydenci oraz przedstawiciele wielodzietnych rodzin dyskutowali na tematy związane z polityką prorodzinną w Polsce i perspektywach jakie daje program Karty Dużej Rodziny.

W spotkaniu udział wziął Prezydent Polski Bronisław Komorowski, minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz,  
a także Wojewoda Małopolski Jerzy Miller, Marszałek Województwa Małopolskiego, Marek Sowa, prezydent Miasta Krakowa, Jacek Majchrowski oraz Małopolski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Mariusz Dąbek. Kongres jest kontynuacją wcześniejszych konferencji na temat Kart Dużej Rodziny powstających w miastach i gminach, jak i okazją do pierwszego spotkania wokół tematu od niedawna wprowadzonej Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny. Idea programu łączy bardzo różne środowiska: rodzin wielodzietnych, samorządowców z wszystkich stron kraju, przedstawicieli władz państwowych a także przedsiębiorców i firmy prywatne udzielające zniżek.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, która jest partnerem przedsięwzięcia również brali udział w kongresie. Dla najmłodszych, małopolscy policjanci przygotowali szereg atrakcji. Przy stanowisku prewencji i ruchu drogowego prowadzone były konkursy plastyczne dla dzieci i młodzieży, które nagrodzono upominkami bądź elementami odblaskowymi. Każda osoba, która odwiedziła „stoisko” prewencji i ruchu drogowego otrzymała materiały profilaktyczne, broszury, ulotki, natomiast dzieciom wręczano malowanki. Najmłodsi otrzymywali również pamiątkową kartkę „Wawelka” wraz z „odciskami” swoich palców. Ponadto milusińscy mogli poczuć się przez chwilę jak prawdziwi policjanci przymierzając mundury policyjne oraz robiąc sobie zdjęcie z maskotką małopolskiej Policji „Inspektorem Wawelkiem”.

 [30.10.2014] 

Byliśmy tu razem… Spotkanie z dziećmi w ramach projektu „Królewskie Wakacje”

Stowarzyszenie „Na Rzecz Rozwoju” w związku z rozpoczęciem wakacji zorganizowało piknik dla dzieci w ramach projektu „Królewskie Wakacje”. W akcję aktywnie włączyli się policjanci Wydziału Prewencji, Ruchu Drogowego, Komisariatu Wodnego Policji oraz Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Poprzez zabawę, dzieci poznawały zasady bezpieczeństwa w czasie wypoczynku wakacyjnego.

Uroczyste podsumowanie wakacyjnych projektów: „NAJPIĘKNIEJSZY DZIEŃ LATA”, „KRÓLEWSKIE WAKACJE”, „POLSKA - KRAJ NASZYCH PRZODKÓW” odbyło się w dniu 29 września 2014 roku w Muzeum Narodowym w Krakowie. Prezes Stowarzyszenia „Na Rzecz Rozwoju” Pani Ewa Bielecka podziękowała wszystkim partnerom, którzy włączyli się w organizację ww. przedsięwzięć. Okolicznościowy dyplom oraz statuetkę z rąk Pani Prezes oraz bp Tadeusza Pieronka w imieniu Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji odebrali policjanci Wydziału Prewencji KWP w Krakowie: podkom. Katarzyna Cygal oraz st. sierż. Beata Wcisło.

   [fot. Adam Wojnar]

 [30.09.2014] 

X Jubileuszowa Edycja Projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”

W dniu 24 września 2014 roku w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbyło się wręczenie Certyfikatów „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”.

W uroczystości uczestniczyli m.in. Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Krakowa Bogdan Klimek, mł. insp. w st. spocz. Mieczysław Stręk- były Naczelnik Wydziału Prewencji KWP w Krakowie, Prezes Zarządu Stowarzyszenia „Na Rzecz Rozwoju” Ewa Bielecka, przedstawiciele Politechniki Krakowskiej: z Centrum Pedagogiki i Psychologii dr Klaudia Węc, z Instytutu Projektowania Urbanistycznego dr Krzysztof  Kwiatkowski, przedstawiciele szkół oraz Policji z miast i powiatów województwa małopolskiego.

Podczas uroczystości zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć specjalnie przygotowaną na tę okoliczność prezentację zawierającą dokonania w ramach Projektu.

Małopolski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Mariusz Dąbek wraz z Małopolskim Kuratorem Oświaty Aleksandrem Palczewskim wręczyli Certyfikaty kolejnym 33 przedstawicielom szkół, które uczestnicząc w projekcie ZPB zdobyły największą ilość punktów.

Wśród wyróżnionych szkół znalazły się :

 1. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej,
 2. Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Brzechwy we Frydrychowicach,
 3. Zespół Szkół w Łużnej,
 4. Gimnazjum nr 1 im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Rabce-Zdroju,
 5. Gimnazjum nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Skawinie,
 6. Publiczne Gimnazjum im. Ks.  Prof. Józefa Tischnera  w Trzemeśni,
 7. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Złockiem,
 8. Zespół Szkół Samorządowych nr 4 im. św. Jana z Kęt w Limanowej,
 9. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Nawojowej,
 10. Zespół Szkół w Wojakowej,
 11. Zespół Szkół Nr 1 Szkoła Podstawowa Nr 1 i Gimnazjum Nr 1 w Bieczu,
 12. XXX Liceum Ogólnokształcące w Krakowie,
 13. Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Słopnicach,
 14. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Witkowicach,
 15. I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Orkana w Limanowej,
 16. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Czesława Majorka w Ryglicach,
 17. Zespół Szkół nr 3 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Wadowicach,
 18. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Wieliczce,
 19. Zespół Szkolno-Gimnazjalny z Oddziałami Integracyjnymi w Libiążu,
 20. Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Waksmundzie,
 21. Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Grzegorzowicach,
 22. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 151 przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 2 im. Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie,
 23. Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego TSSP w Krakowie,
 24. Szkoła Podstawowa nr 6 im. ks. Jerzego Popiełuszki w Nowym Sączu,
 25. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Królowej Jadwigi w Pcimiu,
 26. Zespół Szkół Gminnych w Proszówkach,
 27. Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach,
 28. Zespół Szkół Społecznych nr 7 STO im. ks. prof. Józefa Tischnera w Krakowie,
 29. Miejskie Gimnazjum nr 3 im. Klementyny Tańskiej-Hoffmanowej w Oświęcimiu,
 30. Gimnazjum nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Zakopanem,
 31. Gimnazjum w Mogilanach,
 32. Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. 106 Dywizji Piechoty Armii Krajowej w Parkoszowicach,
 33. Szkoła Podstawowa im. Lotników Alianckich i Niepubliczne Gimnazjum w Ostrowie,

Za zaangażowanie i dotychczasową realizację projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa podziękowanie otrzymali asp. szt. w st. spocz. Maria Szubryt, która była policjantką Zespołu ds. Nieletnich i Patologii KPP w Limanowej oraz asp. szt. Wiesław Dudek z KPP         w Chrzanowie.  

Podczas uroczystości byli z nami przedstawiciele Zespołu Szkół w Sobolowie, którzy odebrali przedłużenie ważności Certyfikatu „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” z rąk Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Uczniów tej szkoły mieliśmy przyjemność podziwiać zarówno w występie Parafialno-Gminnej Orkiestry Dętej w Sobolowie pod dyrekcją kapelmistrza Justyny Chmielek, jak i zobaczyć indywidualne osiągnięcia absolwentki Katarzyny Klebert.

Po uroczystości szkoły zostały zaproszone do udziału w przygotowanych pokazach Policji m.in. sprzętu policyjnego i technik stosowanych przez funkcjonariuszy w codziennej służbie, a także  zwiedzanie z przewodnikiem ekspozycji samolotów w muzeum.

 [30.09.2014] 

"30 lat razem - zdrowo i bezpiecznie"

W dniu 20 września  2014 r z okazji  trzydziestolecia  Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Chrzanowie odbyła się impreza pod hasłem „ Trzydzieści lat razem- zdrowo i bezpiecznie”. W przedsięwzięciu wzięli udział policjanci z Wydziału Prewencji KWP w Krakowie,  Oddziału Prewencji Policji w Krakowie oraz Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie. 

Policjanci  przygotowali konkursy wiedzy o bezpieczeństwie, konkurs plastyczny.  Dzieci i młodzież zapoznali się z pracą Policji, mogły przymierzyć kamizelki kuloodporne i hełmy, obejrzeć kajdanki oraz pozostały sprzęt  i wyposażenie policjanta, dzięki czemu  poczuli się przez chwilę jak prawdziwi policjanci. Każdy uczestnik mógł złożyć odcisk swoich palców na specjalnie przygotowanej pocztówce oraz otrzymać drobny upominek.  Bardzo dużą atrakcją był pokaz taktyki i techniki interwencji przygotowany przez policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Podczas imprezy dzieci mogły również zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z maskotką Inspektorem Wawelkiem. 

[25.09.2014] 

Ogólnopolska konferencja dot. cyberzagrożeń

W ramach projektu „Zagrożenia w Sieci – profilaktyka, reagowanie” w dniu 15 września 2014 roku na terenie Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego została zorganizowana ogólnopolska konferencja dotycząca cyberzagrożeń. Do udziału w konferencji zostali zaproszeni przedstawiciele policji z terenu całej Polski, przedstawiciele oświaty, poradni psychologiczno – pedagogicznych, uczelni wyższych. Uroczystego otwarcia konferencji dokonał Wice Marszałek Województwa Małopolskiego – Wojciech Kozak, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie – mł. insp. Paweł Dzierżak oraz Rektor Krakowskiej Akademii im. A. F. Modrzewskiego – prof.. dr hab. Jerzy Malec. 

Jako prelegenci zostali zaproszeni:

 • p.o. Naczelnika Wydziału Profilaktyki Biura Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji Biura Prewencji Komendy Głównej Policji – mł. insp. Anna Kuźnia
 • Zastępca Dyrektora, Departament Telekomunikacji, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji - Dariusz Dąbek
 • Dyrektor Departamentu Zwiększania Szans Edukacyjnych Ministerstwa Edukacji Narodowej – Joanna Wrona
 • Pracownik naukowy Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego – dr Piotr Plichta
 • Prezes Zarządu Spółki Polskie Badania Internetu – dr Andrzej Garapich
 • Dyrektor Projektów Strategicznych w Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej – Marcin Bochenek.

Projekt jest realizowany od 2012 roku na terenie Małopolski. Dotychczas projektem zostało objętych 1190 szkół podstawowych, 120 000 dzieci, blisko 23 000 rodziców i opiekunów, a także 9 500 nauczycieli i pedagogów.

[18.09.2014] 

Powrót do szkoły

W dniu 13 września 2014 roku policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie na zaproszenie Galerii Bronowice w Krakowie wzięli udział w działaniach dotyczących powrotu dzieci i młodzieży do szkoły, jak również ich bezpieczeństwa w trakcie roku szkolnego oraz alternatywnych form spędzania wolnego czasu. W spotkaniu udział brali również aktorzy serialu telewizyjnego „Rodzinka.pl” – Maciek Musiał i Adam Zdrójkowski.

Policjanci razem z aktorami rozmawiali o bezpieczeństwie w trakcie drogi do szkoły i pobycie w niej, bezpieczeństwie w „wirtualnym świecie”, jak również przypominali o zasadach i miejscach bezpiecznej zabawy w domu oraz na zewnątrz, o zagrożeniach wynikających   z kontaktu z osobą obcą, a także przedstawili dzieciom na czym polega praca w Policji. Dzieci i młodzież odwiedzająca stoisko policyjne zapoznały się z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym, gdzie uwrażliwiono je na konieczność ostrożnego poruszania się po drogach i ulicach oraz o obowiązku noszenia elementów odblaskowych.

[17.09.2014] 

Spotkanie z najmłodszymi w Galerii Bronowice

6 i 7 września 2014 roku policjanci Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie w Galerii Bronowice w Krakowie wzięli udział w działaniach dotyczących bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w roku szkolnym oraz alternatywnych form spędzania wolnego czasu.

 

Policjanci przedstawili dzieciom na czym polega praca w Policji. Dzieci i młodzież odwiedzająca stoisko policyjne zapoznały się z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym, gdzie uwrażliwiono je na konieczność ostrożnego poruszania się po drogach i ulicach oraz o obowiązku noszenia elementów odblaskowych.

Policjanci również przypominali o zasadach i miejscach bezpiecznej zabawy w domu oraz na powietrzu, o zagrożeniach wynikających z kontaktu z osobą obcą. Każde dziecko otrzymało kartę  z numerami alarmowymi na której mogło odbić swoje odciski palców. 

[11.09.2014] 

Marsz jamników 2014

7 września 2014 roku policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie uczestniczyli w imprezie organizowanej przez Radio Kraków „Marsz Jamników”. Policjanci omawiali zasady funkcjonowania „Zielonej strefy” (mail, który jest umieszczony na stronach internetowych wszystkich jednostek Policji). „Zielona strefa” została utworzona w celu wymiany informacji na temat przypadków znęcania się nad zwierzetami oraz łamiania przepisów CITES – Konwencja o Międzynarodowym Handlu Dzikimi Zwierzętami i Roślinami Gatunków Zagrożonych Wygnięciem. Poruszano także kwestię odpowiedzialności prawnej opiekunów zwierząt oraz bezpiecznego zachowania podczas kontaktu ze zwierzętami. 

[10.09.2014] 

X Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

Olimpiady Specjalne Polska zorganizowały w Bydgoszczy w dniach 24-26 sierpnia 2014 roku imprezę sportową - X Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. W przedsięwzięciu zmagania sportowe podjęło 1000 zawodników, których wspomagało 340 trenerów i  opiekunów oraz 500 wolontariuszy, w tym policjanci „Biegu z Pochodnią Strzegących Prawa na rzecz Olimpiad Specjalnych”. Nadkom. Izabela Ciarka oraz st. sierż. Beata Wcisło- policjanci Wydziału Prewencji KWP w Krakowie oraz mł. insp. w st. spocz. Stanisław Bodecki i nadkom. w st. spocz.  Janusz Satko-Skawiński wspierali powyższą imprezę jako członkowie stowarzyszenia Olimpiady Specjalne Polska-Oddział Regionalny Małopolskie na wszystkich arenach sportowych zmagań. Jako wolontariusze towarzyszyli przyjezdnym ekipom, zabezpieczali prawidłowy przebieg rywalizacji sportowych oraz dbali o porządek na terenie zawodów.

 

 

   [fot. Wiesław Groński]
[28.08.2014] 

"Bieg z Pochodnią Strzegących Prawa na rzecz Olimpiad Specjalnych"

 W dniach 23-26.08.2014 roku w Bydgoszczy oraz Osielsku odbyły się X Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Honorowy patronat nad imprezą objęła Pierwsza Dama RP Pani Anna Komorowska. Głównym celem igrzysk była popularyzacja sportu wśród osób z niepełnosprawnością intelektualną, rozpowszechnianie idei Olimpiad Specjalnych w kraju i integracja ze społeczeństwem, popularyzacja nowych dyscyplin oraz programów Olimpiad Specjalnych w Polsce.

 

W związku z powyższym 23 sierpnia 2014 roku już po raz 31 w historii organizacji „Bieg
z Pochodnią Strzegących Prawa na rzecz Olimpiad Specjalnych” wystartowała z Torunia, sztafeta Strzegących Prawa.  Nasza organizacja jest członkiem światowego ruchu zrzeszającego ludzi dobrej woli, na co dzień strzegących prawa, głównie policjantów, ale także strażników więziennych, strażników miejskich oraz innych służb. Tradycją tego światowego ruchu, w którym od 20 lat uczestniczy Polska Policja, jest to że „Ogień Nadziei”, którym płonie znicz znajdujący się na arenach sportowych zmagań Specjalnych Olimpijczyków, jest niesiony przez sztafetę, składającą się z ludzi na co dzień strzegących prawa.

 

Bieg rozpoczął się na Rynku Staromiejskim w Toruniu, gdzie od płonącego znicza znajdującego się u stóp pomnika Mikołaja Kopernika zapalono pochodnię. Biegowi towarzyszyli olimpijczycy reprezentujący Kujawsko-Pomorski Regionalny Oddział Olimpiad Specjalnych.

W trakcie biegu dołączały do nas rzesze ludzi, których zaraziliśmy naszą ideą. Byli wśród nich członkowie rodzin zawodników wolontariusze, trenerzy, sędziowie oraz przyjaciele Olimpiad Specjalnych.

W trakcie biegu odwiedziliśmy: Toruń, Grudziądz, Bydgoszcz, gdzie zakończyliśmy nasz bieg zapaleniem znicza olimpijskiego w czasie ceremonii otwarcia X Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych, które odbyły się w Hali Widowiskowo Sportowej „Łuczniczka”.

Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie reprezentowali: nadkom. Izabela Ciarka, st. sierż. Beata Wcisło z Wydziału Prewencji oraz mł. insp. wst. Stanisław Bodecki oraz nadkom. wst. Janusz Satko-Skawiński .

 

[27.08.2014] 

Spotkanie z uczestnikami obozu "Sportowe wakacje 2014"


6 sierpnia 2014 roku policjanci z Wydziału Prewencji KWP w Krakowie przeprowadzili działania profilaktyczne dla uczestników obozu „Sportowe wakacje 2014” organizowanych przez Polski Związek Biathlonu z siedzibą w Katowicach na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego w Kościelisku.

Z uczestnikami spotkania omówiono zasady bezpiecznego wypoczynku w górach oraz w pobliżu akwenów wodnych. Młodzież mogła dowiedzieć się: co to są zachowania ryzykowne, jak zachować się w przypadku, gdy dojdzie do przestępstwa i jak uniknąć takich sytuacji oraz gdzie szukać pomocy. Dodatkowo poruszono tematykę  odpowiedzialności  nieletnich z Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich.

Ponadto przypomniano o ważnych telefonach alarmowych wykorzystywanych w sytuacjach zagrożenia. Wszystkie dzieci otrzymały materiały profilaktyczno – informacyjne „Bezpieczne Wakacje”, a także odblaski. Sportowe wakacje mają na celu zapoznanie się z regionem południowej Polski, Podhala, Tatr, ale przede wszystkim promowanie aktywnego wypoczynku poprzez gry i zabawy, podnoszenie kondycji sportowej, wytrzymałości fizycznej, odporności psychicznej, a także umiejętności strzeleckich z broni sportowej.

[21.08.2014] 

Spotkanie z uczestnikami obozu w Rozkochowie

1 sierpnia 2014 roku policjanci z Wydziału Prewencji KWP w Krakowie wspólnie z Komisariatem Policji w Trzebini przeprowadzili działania profilaktyczne dla uczestników obozu „Pomocna Dłoń 2014” w Rozkochowie. 

Z uczestnikami spotkania omówiono zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz w pobliżu akwenów wodnych. Młodzież mogła dowiedzieć się: co to są zachowania ryzykowne, jak zachować się w przypadku, gdy dojdzie do przestępstwa i jak uniknąć takich sytuacji oraz gdzie szukać pomocy.

Dodatkowo poruszono tematykę  odpowiedzialności  nieletnich z Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich. Ponadto przypomniano o ważnych telefonach alarmowych wykorzystywanych w sytuacjach zagrożenia. Wszystkie dzieci otrzymały materiały profilaktyczno –informacyjne pn. „Bezpieczna Woda” oraz „Bezpieczne Wakacje”. Uczestniczyło 70 dzieci, w wieku od 5 do 18 lat. 

[01.08.2014] 

Bezpieczny wypoczynek nad wodą

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie prowadzą w czasie wakacji cykliczne spotkania w różnych miejscach Małopolski zwracając uwagę na bezpieczny wypoczynek nad wodą.

Kolejną taką akcję propagowania odpowiedzialnego zachowania dzieci i młodzieży na terenie kąpielisk przeprowadzili 30 lipca br. w rejonie zbiorników Balaton i Chechło. Z uczestnikami spotkania omawiali zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz w pobliżu akwenów.

Ponadto przypominali o sposobach reagowania w sytuacji zagrożenia zdrowia czy życia, przywołując ważne telefony alarmowe. Wszystkie dzieci otrzymały materiały profilaktyczno – informacyjne  „Bezpieczna Woda”.

[01.08.2014] 

Małopolskie obchody Święta Policji w Bochni

Główne uroczystości związane z wojewódzkim obchodami Święta Policji w Małopolsce odbyły się w Bochni. W uroczystości uczestniczył Zastępca Komendanta Głównego Policji, Wojewoda Małopolski oraz Wicemarszałek Województwa Małopolskiego. W ceremonii wziął udział Małopolski Komendant Wojewódzki Policji oraz Jego trzej Zastępcy Współorganizatorami i gośćmi uroczystości byli Starosta Bocheński oraz Burmistrz Bochni.Ponadto wśród zgromadzonych byli parlamentarzyści, przedstawiciele, samorządów lokalnych, urzędów, instytucji oraz służb współpracujących z Policją. Specjalnymi gośćmi małopolskiego Święta Policji byli delegaci Policji z Niemiec, Republiki Słowackiej oraz Szwajcarii.

Już od godziny 13.00 na bocheńskim Rynku trwały prezentacje i pokazy przedstawiające pracę małopolskich policjantów. Razem z policjantami i zaproszonymi gośćmi w Bochni świętowali mieszkańcy miasta. Organizatorzy zapewnili wszystkim uczestnikom obchodów Święta Policji wiele atrakcji przygotowanych przez policjantów Wydziału Prewencji, Wydziału Ruchu Drogowego oraz SPAP Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja policyjnego sprzętu oraz radiowozów i motocykli policyjnych. Młodsi uczestnicy z entuzjazmem pozowali do zdjęć z „Inspektorem Wawelkiem” - maskotką małopolskiej Policji. Chętnie brali również udział w specjalnie dla nich zorganizowanych grach, zabawach i konkursach.

[28.07.2014] 

Mistrzostwa Polski w Biathlonowym Nordic Walkingu 

Małopolscy policjanci uczestniczyli w drugich otwartych mistrzostwach Polski w Biathlonowym Nordic Walkingu – Kościelisko 13 lipca 2014 roku.

Policjanci Wydziału Prewencji, Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie oraz Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem przygotowali dla dzieci i młodzieży konkursy z nagrodami,  udzielali także porad na temat bezpiecznego wypoczynku w górach i nad wodą a także uczyli zasad udzielania pierwszej pomocy. Każde dziecko otrzymało  przydatne broszury i ulotki na temat bezpiecznych wakacji. 

[17.07.2014] 

Bezpieczne wakacje

6 lipca 2014 roku policjanci Wydziału Prewencji, Ruchu Drogowego, Komisariatu Wodnego Policji oraz SPAP Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie uczestniczyli w akcji „Bezpieczne Wakacje”. Na placu przed Galerią Kazimierz, Policjanci zorganizowane liczne pokazy i konkursy promujące oraz kształtujące bezpieczne zachowania wśród dzieci i młodzieży w okresie wakacyjnym.

W czasie akcji prowadzone były testy wiedzy o bezpieczeństwie oraz konkursy plastyczne dla dzieci i młodzieży, które nagrodzono upominkami bądź elementami odblaskowymi. Każda osoba, która odwiedziła „stoisko” prewencji i ruchu drogowego otrzymała materiały profilaktyczne, broszury, ulotki, natomiast dzieciom wręczano malowanki. Najmłodsi otrzymywali również pamiątkową kartkę „Wawelka” wraz z „odciskami” swoich palców. 

[14.07.2014] 

"Królewskie Wakacje" 

4 lipca 2014 roku w ramach projektu „ Królewskie Wakacje” realizowanego przez Stowarzyszenie „Na Rzecz Rozwoju” we współpracy z Urzędem Miasta Krakowa,  policjanci Wydziału Prewencji, Ruchu Drogowego, Komisariatu Wodnego oraz Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji Komendy Wojewódzkiej Policji  w Krakowie uczestniczyli w pikniku dla dzieci i młodzieży.

W trakcie pikniku zorganizowano liczne pokazy i konkursy promujące zdrowy styl życia  oraz kształtujące bezpieczne zachowania wśród dzieci i młodzieży w okresie wakacyjnym.

Zwycięzcy testów wiedzy o bezpieczeństwie oraz konkursów plastycznych o tematyce związanej z bezpieczeństwem wakacyjnego wypoczynku zostali nagrodzeni upominkami bądź elementami odblaskowymi. Każda osoba, która odwiedziła „stoisko” prewencji i ruchu drogowego otrzymała materiały profilaktyczne promujące zasady  bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz w miejscu zamieszkania.  Najmłodsi mieli także  okazję  na  zdjęcie z „Inspektorem Wawelkiem”. 

 [09.07.2014] 

Impreza plenerowa w Trzebini

W dniu 29 czerwca 2014 r. w Trzebini odbyła się impreza plenerowa w której wzięli udział policjanci Wydziału Prewencji, Wydziału Ruchu Drogowego, SPAP  KWP w Krakowie oraz przewodnik psów służbowych z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Dla dzieci policjanci przygotowali stoisko profilaktyczne przy którym mogły otrzymać drobne upominki, a także przydatne broszury, ulotki. Nie zabrakło licznych atrakcji. Najmłodsi mogli usiąść za kierownicą radiowozu, przymierzyć kamizelki kuloodporne i hełmy, obejrzeć kajdanki oraz pozostały sprzęt  i wyposażenie policjanta, dzięki czemu mogli zapoznać się z pracą Policji oraz poczuć się przez chwilę jak prawdziwi policjanci.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokaz robota pirotechnicznego oraz sprzętu SPAP. Dzieci mogły pogłaskać i poprzytulać psa służbowego. Podczas imprezy policjanci również informowali o zagrożeniach występujących w okresie wakacyjnym, a także o tym gdzie szukać pomocy w sytuacji trudnej  i niebezpiecznej. 

[08.07.2014] 

Dni Rzeszotar

W dniu 28 czerwca 2014 r. w Rzeszotarach odbyła się impreza plenerowa z udziałem policjantów z Wydziału Prewencji KWP w Krakowie. Przy policyjnym stoisku profilaktycznym wszyscy chętni mieli okazję otrzymać elementy odblaskowe, książeczki edukacyjne a także drobne upominki. Policjanci przypominali o  zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą, w górach oraz na podwórku i w domu. Dzieci mogły rozwiązać test wiedzy o bezpieczeństwie oraz pokolorować malowanki.

[07.07.2014] 

"Powitaj lato" w Galerii Bronowice

W dniu 28 czerwca 2014 roku policjanci Wydziału Prewencji wzięli udział w akcji „Powitaj lato” zorganizowanej w Galerii Bronowice w Krakowie. Celem akcji było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo podczas wypoczynku letniego. Policjanci przypominali o zasadach bezpiecznego podróżowania, zabezpieczenia mieszkania na czas wyjazdu, wędrowania po szlakach, przebywania nad wodą. Osoby, które odwiedziły stoisko profilaktyczne otrzymały materiały informacyjne natomiast dzieci elementy odblaskowe i książeczki edukacyjne.

[07.07.2014] 

Ogólnopolski Głos Profilaktyki - Zaproszenie

14 czerwca 2014 o godz. 16.00 - gdziekolwiek w tym czasie będziemy,

by zjednoczyć  dzieci, młodzież i dorosłych w trosce o to,

aby narkotyki, alkohol i przemoc nie odbierały wolności życia.

Więcej o akcji --> kliknij zdjęcie

[19.05.2014]
Dzień Europy

9 maja br. policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, w ramach "Dnia Europy" obchodzonego  w Krakowie przygotowali wiele atrakcji dla dzieci które w tym dniu odwiedziły Mały Rynek.

Podczas imprezy policjanci prowadzili edukację profilaktyczno – prewencyjną dla dzieci i dorosłych w zakresie bezpiecznych zachowań, zwłaszcza przed zbliżającym się letnim wypoczynkiem. Każdy z uczestników otrzymał materiały profilaktyczne, broszury, ulotki oraz malowanki. 

Najmłodsi odwiedzający „nasze stoisko” otrzymywali pamiątkową kartkę wraz z „odciskami” swoich palców. Milusińscy mogli poczuć się przez chwilę jak prawdziwi policjanci przymierzając mundury policyjne. Zapoznawali się z pracą Policji, a także mogli zrobić sobie zdjęcie z maskotką małopolskiej Policji „Inspektorem Wawelkiem”. Ponadto policjanci  z Komisariatu Wodnego w Krakowie zaprezentowali pokaz sprzętu oraz łódź motorową.

[12.05.2014]
Bezpieczne zakupy w galerii handlowej

W dniach  12-13 kwietnia 2014 roku Policjanci Wydziału Prewencji KWP w Krakowie przeprowadzili działania prewencyjne dotyczące bezpiecznych zakupów przedświątecznych w jednej z krakowskiej Galerii.

Funkcjonariusze przypominali o zasadach bezpiecznego kupowania i udzielali porad, na co zwracać uwagę, by nie stać się ofiarą przestępstwa. Można było dowiedzieć się jak bezpiecznie korzystać z bankomatu, jak uniknąć kradzieży kieszonkowej lub włamania do pozostawionego na parkingu samochodu. Policyjne stanowisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem krakowian. Każdy odwiedzający otrzymał materiały informacyjno – edukacyjne.

Dzieci, które wzięły udział w konkursie wiedzy o bezpieczeństwie otrzymały upominki oraz kartki, na których składały własne odciski palców. 

[15.04.2014] 

Spotkanie z uczniami SP nr 31 w Krakowie 

08.04.2014 roku policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie odwiedzili Szkołę Podstawową nr 31 w Krakowie. Spotkanie odbyło się w ramach „Tygodnia Przeciw Agresji i Przemocy”. 

W trakcie wizyty omówiono zagadnienia dot. przemocy, jak może się ona przejawiać, a w przypadku zaistnienia, gdzie szukać pomocy. Dzieci dowiedziały się również na czym polega praca w Policji, a także omówiono zasady i miejsca bezpiecznej zabawy w domu oraz na powietrzu oraz uświadomiono im niebezpieczeństwa, jakie grożą podczas niewłaściwie zorganizowanej zabawy.

Na koniec przypomniano numery alarmowe służb interwencyjnych oraz zrobiono odciski palców oraz zdjęcie z maskotką małopolskiej Policji „Inspektorem Wawelkiem”. W akcji udziął wzięło ok. 100 uczniów klas IV.

[10.04.2014]Spotkanie profilaktyczne z krakowską młodzieżą

Policjanci Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie odwiedzili uczniów II LO Liceum Ogólnokształcącego i Publicznego Gimnazjum nr 53 Sióstr Prezentek w Krakowie.

Na zajęciach z policjantami młodzież mogła dowiedzieć się: co to są zachowania ryzykowne, jak zachować się w przypadku, gdy dojdzie do przestępstwa i jak uniknąć takich sytuacji oraz gdzie szukać pomocy. Poruszono tematykę odpowiedzialności nieletnich z Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich oraz cyberzagrożeń.

[04.04.2014] 

V zawody o puchar Smoka Wawelskiego

W dniu 2 marca odbyła się V edycja zawodów narciarskich, dla dzieci o puchar Smoka Wawelskiego na stoku narciarskim Podstolice SKI. Do udziału w imprezie zostali zaproszeni policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, którzy przygotowali stoisko prewencyjno - profilaktyczne.

Policjanci promowali  akcję „Bezpieczeństwo sportów zimowych”, która ma na celu zwracania uwagi na odpowiednie zachowania narciarzy na stokach.

Każde dziecko, które wzięło udział w zawodach otrzymało od policjantów „Paszport Bezpiecznego Narciarza” oraz różnego rodzaju materiały informacyjno- edukacyjne tj. książeczki o bezpiecznych zachowaniach, elementy odblaskowe.

Bezpieczne formy aktywnego spędzania wolnego czasu w zimie promowały również: maskotka małopolskiej Policji „Inspektor Wawelek” oraz maskotka Unii Europejskiej „Syriusz”, które towarzyszyły dzieciom podczas zawodów.

[03.03.2014] 

Zaproszenie

[28.02.2014] 

Bezpiecznie na stoku z Inspektorem Wawelkiem

W dniu 26 lutego 2014 roku na stoku narciarskim Śnieżnica w Kasinie Wielkiej odbyły się zawody narciarskie dla dzieci w wieku 6—10 lat. Konkurs przeprowadzili policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Komendy Powiatowej Policji w Limanowej przy udziale patrolu narciarskiego z KWP w Krakowie. Turniej składał się z dwóch części - teoretycznej (test z wiedzy o zasadach bezpiecznego zachowania na stoku) oraz praktycznej (dwóch zjazdów slalomem). Zwycięzcy turnieju otrzymali nagrody. Wszystkie dzieci, które wzięły udział w konkursie otrzymały upominki.

Współorganizatorami imprezy były: Ośrodek Narciarski „Śnieżnica-Kasina Wielka”, Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Krakowie, Urząd Marszałkowski w Krakowie, Europe Direct w Krakowie, Małopolskie Regionalne Centrum Informacji Europejskiej w Krakowie. Bezpieczne formy aktywnego spędzania wolnego czasu w zimie promowały również „Inspektor Wawelek” oraz maskotka Unii Europejskiej „Syriusz”, które towarzyszyły dzieciom podczas zawodów. 

[27.02.2014] 

Zaproszenie

[24.02.2014]Sport przeciw wykluczeniom 

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji – mł. insp. Paweł Dzierżak,  Naczelnik Wydziału Prewencji KWP – mł. insp. Piotr Kulesza oraz Prezes Zarządu Krakowskiego Klubu OYAMA – Jan Dyduch. Wizyta dotyczyła programu miejskiego „Sport przeciw wykluczeniom” realizowanego przez asp. szt. Roberta Bretnera z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.


W czasie spotkania, Hanshi Jan Dyduch i Sensei Robert Bretner przedstawili główne zadania Klubu związane z przeciwdziałaniem uzależnieniom i przemocy wśród dzieci i młodzieży, poprzez prowadzenie zajęć sportowych Oyama karate oraz profilaktyczną działalność edukacyjną na terenie województwa małopolskiego.

W imieniu Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa - Pani Magdaleny Sroka, Hanshi Jan Dyduch uhonorował Pana Komendanta pamiątkową tabliczką za dotychczasową współpracę w tym obszarze.

Kolejnym etapem tego przedsięwzięcia było omówienie z Zastępcą Naczelnika Wydziału Prewencji KWP w Krakowie podinsp. Jackiem Góreckim  założeń organizacyjno-szkoleniowych o współpracy na kolejne lata.

[21.02.2014] 

Zawody narciarskie dla dzieci

W dniu 14 lutego 2014 roku na stoku narciarskim „Siepraw-Ski” odbyły się zawody narciarskie dla dzieci w wieku 6-9 lat. Konkurs przeprowadzili policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach przy udziale patrolu narciarskiego z KWP w Krakowie.Turniej składał się z dwóch części - teoretycznej (test z wiedzy o zasadach bezpiecznego zachowania na stoku) oraz praktycznej (dwóch zjazdów slalomem). Zwycięzcy turnieju otrzymali nagrody. Wszystkie dzieci, które wzięły udział w konkursie otrzymały upominki.

Współorganizatorami imprezy były: Ośrodek Narciarski „Siepraw-Ski”, Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Krakowie, Urząd Marszałkowski w Krakowie, Europe Direct w Krakowie, Małopolskie Regionalne Centrum Informacji Europejskiej w Krakowie. Bezpieczne formy aktywnego spędzania wolnego czasu w zimie promował również „Inspektor Wawelek”, który towarzyszył dzieciom podczas zawodów.

W ramach działań profilaktycznych Wydział Prewencji KWP w Krakowie w najbliższym czasie zorganizuje podobny konkurs, dotyczący bezpiecznego wypoczynku na stokach.

[14.02.2014]Zima w mieście 

W dniu 7 lutego 2014 roku policjanci z Wydziału Prewencji spotkali się z dziećmi z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Krakowie spędzającymi  ferie w miejscu zamieszkania. Akcja zorganizowana była w celu promowania bezpiecznego spędzania wolnego czasu, jak również zaprezentowania pracy Policji.Podczas spotkania rozmawiano m. in. o bezpiecznych zabawach na śniegu oraz przeprowadzono konkurs wiedzy na temat bezpiecznego zachowania na stoku. Każde dziecko otrzymało pamiątkową kartkę „Wawelka” wraz z „odciskami” swoich palców. W podziękowaniu Policjanci otrzymali piękną, ręcznie robioną kartkę. W akcji wzięło udział około 20 dzieci w wieku 7 – 12 lat.

[13.02.2014]Dzień Bezpiecznego Internetu

W dniu 11 lutego 2014 roku policjanci z Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii KWP w Krakowie spotkali się z dziećmi ze Stowarzyszenia SIEMACHA  w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI). Tegoroczne hasło przewodnie „Razem tworzymy lepszy Internet” zwraca uwagę internautów na pozytywne aspekty korzystania z sieci i ich udział w tworzeniu wirtualnego świata.

Podczas spotkania z dziećmi policjanci rozmawiali o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu oraz zagrożeniach związanych z jego użytkowaniem. Ponadto mogły one dowiedzieć się: co to są zachowania ryzykowne, jak zachować się w przypadku, gdy dojdzie do przestępstwa i jak uniknąć takich sytuacji oraz gdzie szukać pomocy. Prelekcja skierowana była do dzieci w wieku 7-10 lat i obejmowała tematykę: „Bezpieczeństwo dziecka w sieci”.

[12.02.2014] 

Bezpieczne ferie 2014

W związku ze zbliżającymi się feriami Wydział Prewencji KWP w Krakowie przygotował kilka porad, które pomogą spędzić miło a przede wszystkim bezpiecznie okres zimowego wypoczynku. Zapraszamy do wspólnego zapoznania się z prezentacjami zarówno dzieci, młodzież jak i rodziców...

[23.01.2014] 

22. finał WOŚP z udziałem Policji

Po raz  kolejny małopolscy policjanci wzięli udział w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Przez cały dzień, ok. 250 policjantów mundurowych i po cywilnemu wspieranych przez Żandarmerię Wojskową, czuwało nad bezpieczeństwem kwestujących i wszystkich uczestników imprez towarzyszących finałowi WOŚP w Krakowie. W czasie patrolowania ulic, zwracali oni szczególną uwagę na wolontariuszy. Tegoroczny finał przebiegał spokojnie i bez większych zakłóceń.

Inną rolę podczas finału mieli natomiast Policjanci Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie. Na Rynku Głównym zorganizowali bowiem stanowisko profilaktyczne, przy którym dzielili się swoją wiedzą na tematy związane z bezpieczeństwem oraz opowiadali o swojej pracy. Wręczali też materiały profilaktyczno-edukacyjne i elementy odblaskowe. Podczas imprezy chętni przy pomocy alkogogli mogli przekonać się jakie jest pole widzenia osoby nietrzeźwej, a także bez konsekwencji sprawdzić swój stan trzeźwości.

Dużą wzięciem cieszyły się kartki upamiętniające 22 Finał WOŚP,  na odwrocie których można było uwiecznić własne linie papilarne. Największą jednak popularnością wśród wszystkich odwiedzających cieszył się jak zwykle Inspektor Wawelek - maskotka małopolskiej Policji. Do samego końca imprezy, wspomagał on kwestujących i pozował do niezliczonej ilości zdjęć.

 

[fot. Bogusław Świerzowski]

Akcję wspomogli również funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji, którzy zaprezentowali możliwości robota pirotechnicznego, wykorzystywanego do neutralizacji i rozbrajania materiałów niebezpiecznych oraz policjanci z Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie, którzy pokazali łódź policyjną oraz sprzęt służący do ratowania ludzi.

Podczas finału na scenie zlicytowany został metrowy Inspektor Wawelek za kwotę 550 zł. W dalszym ciągu na allego.pl trwa licytacja policyjnej maskotki woj. kujawsko – pomorskiego o imieniu „Polfin”, która została przekazana na aukcję sztabowi WOŚP.  Zachęcamy do czynnego udziału w licytacji, z której całkowity dochód trafi na konto WOŚP.

[15.01.2014] 

Powrót