opublikowany

Pijana opiekowała się dziećmi, a w domu posiadała znaczną ilość narkotyków. Była też poszukiwana - trafiła do więzienia

Policjanci z Zabierzowa zatrzymali 28-latkę, która odpowie za posiadanie narkotyków i opiekę nad dziećmi w stanie nietrzeźwości. Podczas interwencji okazało się też, że jest poszukiwana do odbycia kary 3 miesięcy pozbawienia wolności.

Polski

Dziś ogólnopolskie działania policyjne „SMOG”

12 grudnia 2019 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą kolejne działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „SMOG”. Funkcjonariusze będą również reagowali na wszystkie inne wykroczenia drogowe popełnione przez uczestników ruchu drogowego.

Działania ukierunkowane są na przeprowadzenie jak największej liczby badań emisji spalin pojazdów, wobec których istnieje uzasadnione przypuszczenie, że naruszają wymagania ochrony środowiska.

Polski

Uwaga na złodziejki działające metodą „na litość”

Oszuści mają różne metody działań. Sprawcy pukają do ich mieszkań pod różnymi pretekstami np. z prośbą o pomoc, o coś do jedzenia czy picia, sprzedając artykuły przemysłowe czy spisując liczniki. Wystarczy chwila nieuwagi, by w kilka minut stracić swoje oszczędności.  Oszukane osoby przekonują się o tym, że padły ofiarą kradzieży, zazwyczaj po tym, jak złodziej opuszcza ich lokal.

Polski

Policyjny Mikołaj w Żmiącej

Z okazji mikołajek w miniony poniedziałek Wójt Gminy Laskowa Pan Piotr Stach, Komendant Powiatowy Policji w Limanowej Pani podinsp. Dorota Tokarz  wraz z policjantami oraz Mikołaj odwiedzili dzieci z Ośrodka Adopcyjnego "Dzieło Pomocy Dzieciom"  w Żmiącej, którym wręczyli prezenty.

Polski

Karta rowerowa – jako pierwsze prawo jazdy

Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu drogowego przy współpracy z Wydziałem Ruchu Drogowego KWP w Krakowie przygotowała spot edukacyjny skierowany do rodziców, zachęcający do zdobywania potrzebnej wiedzy w tym zakresie  i wskazujący na ogromną potrzebę poznania przepisów, reguł i zasad bezpieczeństwa oraz wyrabiania karty rowerowej:

https://www.youtube.com/watch?v=Vbu2R_R4TaY

Polski

Debata w Jachówce

W sali Gminnego Ośrodka Kultury w Jachówce odbyła się debata pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym na terenie gminy Budzów”. W debacie uczestniczyli przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej  przedstawiciele samorządu, dyrektorzy szkół i przedszkoli oraz mieszkańcy gminy Budzów, którzy wspólnie omawiali zagadnienia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym na terenie gminy Budzów.

Polski

Podsumowanie akcji ,, Alkohol i Narkotyki’’ na terenie powiatu wielickiego.

W poniedziałek 9 grudnia br. wieliccy policjanci ruchu drogowego na terenie całego powiatu, prowadzili działania policyjne „ALKOHOL I NARKOTYKI”. Akcja miała na celu przebadanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu jak największej liczby kierujących pojazdami oraz wyeliminowania z ruchu nietrzeźwych, stwarzających realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich osób poruszających się po drogach powiatu wielickiego.

Polski

Podziękowania za pomoc w ustaleniu sprawcy śmiertelnego potrącenia rowerzysty

Dziś (11 grudnia) Komendant Powiatowy Policji w Chrzanowie mł.insp. Michał Gamrat wraz  z swoim Zastępcą kom. Arkadiuszem Skowronem pogratulowali i podziękowali dwóm osobom, tj. mieszkańcowi jednej z gmin powiatu krakowskiego za  wzorową i godną naśladowania postawę obywatelską oraz policjantowi Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, którego profesjonalizm i skuteczność dała dowód temu, że policjantem jest się  nie tylko na służbie, ale również po jej zakończeniu.

Polski

Strony

Subscribe to RSS - opublikowany