Nietypowa interwencja dąbrowskich policjantów - AKTUALNOŚCI - Policja Małopolska

AKTUALNOŚCI

Nietypowa interwencja dąbrowskich policjantów

Data publikacji 29.06.2020

Patrol dąbrowskiej drogówki interweniował wobec węża, który "terroryzował" mieszkańców jednej z posesji w Dąbrowie Tarnowskiej. Jak się okazało był to niegroźny zaskroniec. Funkcjonariusze wypuścili go do lasu.

W piątek (25.06.br.) przed południem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonych mieszkańców jednej z posesji dotyczące nieproszonego gościa – węża. Obawy zgłaszającego były uzasadnione, podejrzewał on że gad może być jadowity. Z weekendową wizytą miały przyjechać dzieci, a  jego obecność nie gwarantowała im bezpieczeństwa.

Interweniujący policjanci faktycznie na miejscu zastali niespodziewanego gościa, który ukrył się w przepuście wodnym na terenie posesji. Mundurowi postanowili pomóc rodzinie i gadowi. Policjanci musieli działać bardzo ostrożnie, ocenili sytuację oraz przyjrzeli się wężowi bliżej z bezpiecznej odległości – jak się okazało był to niegroźny zaskroniec. Sprawnie działający funkcjonariusze dość szybko umieścili w gada w worku i wypuścili go w lesie. Z pewnością tam zaskroniec znajdzie lepsze warunki do życia i nie będzie straszył mieszkańców.  

Ładowanie odtwarzacza...