Mieszkanka Tarnowa straciła 41 tys. złotych - AKTUALNOŚCI - Policja Małopolska

AKTUALNOŚCI

Mieszkanka Tarnowa straciła 41 tys. złotych

Data publikacji 30.04.2021

Kolejny raz, oszuści działający metodą „na policjanta” uderzyli w Tarnowie i wyłudzili oszczędności życia od 88-letniej kobiety.

28 kwietnia, do Komisariatu Policji Tarnów–Zachód  zgłosiła się 88-letnia kobieta, oszukana przez mężczyznę podającego się za policjanta. Oszust zadzwonił do seniorki i poinformował ją, że może pomóc w schwytaniu oszustów bankowych poprzez wypłacanie i przekazanie mu pieniędzy. Starsza kobieta wypłaciła 30 tys. złotych oraz 11 tys. złotych, a następnie, pozostawiła je na dwóch różnych parkingach pod zaparkowanymi tam samochodami. Jak się okazało, mężczyzna nie był policjantem, tylko oszustem, a kobieta straciła wszystkie swoje pieniądze.
To już czwarty w tym roku przypadek, gdzie oszust podający się za policjanta wprowadza w błąd seniora, a ten traci oszczędności swojego życia.
W lutym br. 76-letnia kobieta wyrzuciła przez okno swojego mieszkania 17 tys. złotych i 200 dolarów amerykańskich, a następnie wybrała z banku 30 tys. złotych i zostawiła je we wskazanym przez mężczyznę miejscu. Następnie pojechała do kolejnego banku, wybrała ponownie 30 tys. złotych i wrzuciła je do kosza na śmieci w centrum miasta.
Kolejna poszkodowana to 85-latka, która wybrała z banku 30 tys. złotych i wrzuciła je pod samochód zaparkowany w Tarnowie przy ul. Mościckiego.
Ofiarą podobnego oszustwa padła również 69-letnia kobieta, która straciła 20 tys. złotych, przekazując je osobiście mężczyźnie, który podawał się za policjanta.
W grudniu ubiegłego roku miało miejsce zdarzenie, gdzie 89-letnia mieszkanka Tarnowa spakowała 18 tys. złotych, jakie miała w mieszkaniu do reklamówki i wyrzuciła przez okno. Na szczęście reklamówka wylądowała na balkonie sąsiada i oszust nie był w stanie jej zabrać. Wszystkie pieniądze wróciły do seniorki.
Takich przypadków moglibyśmy przytaczać jeszcze wiele. Dlatego cały czas przestrzegajmy osoby starsze, które są łatwym celem dla oszustów, przez zbyt pochopnym przekazywaniem pieniędzy nieznajomym.  Seniorzy bojąc się życie swoich bliskich, dają się podejść i  tracą w niektórych przypadkach oszczędności swojego życia.

Powrót na górę strony