AKTUALNOŚCI

Zebraliśmy ponad 102 litry krwi w akcji „102 LITRY KRWI NA 102 ROCZNICĘ POWSTANIA POLICJI”

Trwa akcja „102 LITRY KRWI NA 102 ROCZNICĘ POWSTANIA POLICJI”. Do tej pory wzięło w niej udział 231 policjantów oraz pracowników cywilnych garnizonu małopolskiego. Pod koniec kwietnia br. osiągnięto już założony cel. Akcja oddawania krwi będzie trwała do końca lipca br.

5 lutego 2021 r. Małopolska Policja wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, zainaugurowała akcję pod hasłem „102 litry krwi na 102 rocznicę powstania Policji”. Celem uczczenia tego jubileuszu jest zebranie jak największej ilości krwi, każdego dnia ratującej życie poszkodowanym w wypadkach, chorym onkologicznie, czy też osobom po przeszczepach.  Szlachetne przedsięwzięcie zbiegło się w czasie z pandemią koronawirusa, której skutkiem były szpitalne deficyty tego bezcennego daru.  Policjanci i pracownicy Policji całego garnizonu małopolskiego, dowiedli,  że można na nich liczyć. Odzew był bardzo duży. W sumie w  punktach poboru na terenie naszego województwa zarejestrowało  się do tej pory 251 chętnych, a krwią podzieliło się 231 osóbŁącznie dzięki zbiórce zebrano już prawie 104 litry tego  życiodajnego płynu, ale to nie koniec bo akcja będzie trwała do końca lipca.

O poszczególnych akcjach pisaliśmy w komunikatach, do których linki są na stronie: https://malopolska.policja.gov.pl/krk/aktualnosci/wydarzenia/7615,Akcja-102-litry-krwi-na-102-rocznice-powstania-Policji.html

Powrót na górę strony