AKTUALNOŚCI

Mając 2,5 promila alkoholu wsiadł za kierownicę i doprowadził do wypadku.

Data publikacji 14.05.2021

W miejscowości Wielopole, w powiecie dąbrowskim pijany kierowca peugeota wjechał do rowu. Wszyscy jadący samochodem zostali ranni.

Wczoraj, około godz. 21, w miejscowości Wielopole doszło do wypadku drogowego. Jak ustalili policjanci 20-letni mieszkaniec powiatu dąbrowskiego kierując samochodem osobowym marki Peugeot nie dostosował prędkości do panujących warunków na  drodze w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do pobliskiego rowu. W wyniku zdarzenia kierujący doznał obrażeń ciała w postaci ogólnych potłuczeń, Ranni zostali także jego dwaj pasażerowie.  Badanie alkomatem wykazało, że 20-latek był pod wpływem alkoholu. Miał ponad 2,5 promila w wydychanym powietrzu, ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna do 10 tys. złotych oraz orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów od 1 roku do 10 lat. 
Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas kierowania pojazdami. Jadąc zawsze przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego i nigdy nie wsiadajmy za kierownicę po alkoholu.
Powrót na górę strony