AKTUALNOŚCI

Pociski przeciwlotnicze znalezione w Chabówce

Patrol saperski zabezpieczył niewybuchy znalezione na jednej z posesji w Chabówce. Policja apeluje o rozwagę i ostrożność w przypadku odnalezienia takich przedmiotów.

Wczoraj po południu, w Chabówce na jednej z posesji podczas prac ziemnych znaleziono niewybuchy. Mężczyzna o niebezpiecznym znalezisku powiadomił Policję.  Na miejsce skierowano funkcjonariusza z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko Pirotechnicznego z nowotarskiej komendy, który potwierdził, że to pociski przeciwlotnicze pochodzące najprawdopodobniej z II wojny światowej. Łącznie znaleziono około 200 sztuk niewybuchów. Na miejsce został wezwany patrol saperski, a do czasu ich przyjazdu miejsce zabezpieczali funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju. Pociski zostały zabezpieczone i zabrane przez wojskowych saperów.
Pamiętajmy, że w sytuacjach znalezienia przedmiotów, które maja znamiona uzbrojenia wojskowego należy poinformować o tym fakcie policję. Przypominamy, że w przypadku znalezienia niewypału, niewybuchu lub przedmiotu niewiadomego pochodzenia nie należy go dotykać, ruszać i przenosić w inne miejsce. Nieostrożne postępowanie może doprowadzić do zagrożenia zdrowia, a nawet życia.

Powrót na górę strony