AKTUALNOŚCI

Bez prawa jazdy ciągnął za swoim passatem lawetę z osobówką…… w której siedziało 3 dzieci

4 czerwca br. na drodze krajowej 94 w Zgłobicach policjanci ruchu drogowego tarnowskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy, który ciągał za sobą lawetę z osobówką … w której podróżowało troje dzieci. Kierowca dzień wcześniej stracił swoje prawo jazdy.

W piątkowe ( 04.06.br. ) przedpołudnie policjanci ruchu drogowego tarnowskiej komendy Policji kontrolowali ruch na drodze krajowej 94 w Zgłobicach. Po godzinie 10, w kierunku Tarnowa jechał czarny passat z lawetą. Na przyczepie-lawecie zapięty był niesprawny, srebrny ford. Kierowca zestawu pojazdów został zatrzymany do kontroli, gdyż  policjanci zauważyli, że w niesprawnym fordzie na lawecie – siedzą trzy osoby, w tym dwoje dzieci w wieku od 6 do12 lat. Kierowca oraz pasażerowie to mieszkańcy województwa podkarpackiego.

Dokładniejsze sprawdzenia ujawniły kolejne, coraz bardziej niepokojące nieprawidłowości. Ciężar przyczepy oraz przewożonego pojazdu przekroczył dopuszczalną masę całkowitą uciągu haka holowniczego,a kierowca passata, dzień wcześniej, utracił prawo jazdy, w związku z przekroczeniem prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. Skończył się również 24-godzinny okres umożliwiający dojechanie do miejsca zamieszkania. Policjanci uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę i sporządzili wniosek o ukaranie do tarnowskiego sądu.

Powrót na górę strony