AKTUALNOŚCI

Oświęcim. Policjanci promowali bezpieczeństwo podczas kolejnego charytatywnego pikniku

W niedzielę (06.06.br.) w Oświęcimiu odbył się piknik charytatywny na rzecz leczenia i rehabilitacji czteroletniego Kacperka, cierpiącego na zespół Arnolda Chiariego. Organizatorami wydarzenia było oświęcimskie stowarzyszenie „Pozytywni”.

Dla uczestników festynu organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji, wśród których dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska i pokazy służb ratunkowych: Policji, Miejskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Bobrka.
Na stoisku profilaktycznym przygotowanym przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu oraz przedstawicieli Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Posterunek Policji Państwowej w Oświęcimiu”, uczestnicy mogli zapoznać się z zadaniami Policji realizowanymi na rzecz społeczeństwa, a także dowiedzieć się jak wyglądała służba policjantów z okresu międzywojennego. Ponadto pani Paulina Wądrzyk oraz pan Marcin Grabecki, prezentowali na sobie repliki mundurów polskich policjantów z okresu międzywojennego. 
Policjanci informowali uczestników festynu o ważnych zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem  m. in. prezentując funkcjonowanie „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”,  funkcjonowanie aplikacji  „Moja Komenda”, opowiadali o zadaniach dzielnicowego realizowanych w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Przestrzegali przed oszustami działającymi metodami „na wnuczka” i „na policjanta”.  Informowali uczestników o nowych przepisach ruchu drogowego niezwykle ważnych dla pieszych oraz kierowców, natomiast dzieci i młodzież otrzymywały przestrogi związane  zagrożeniami związanymi z korzystaniem z sieci internetowej,  a także zapoznawały się z zasadami bezpieczeństwa w Internecie. Ponadto policjanci odpowiedzieli na wiele pytań  związanych z rekrutacją i służbą w Policji, a także promowali krwiodawstwo jako wielki i cenny dar dla osób chorych i ofiar wypadków drogowych.
Zebrane podczas festynu charytatywnego środki finansowe wesprą leczenie i rehabilitację małego Kacperka.

Powrót na górę strony