AKTUALNOŚCI

16-latek bez uprawnień kierował osobówką

Minionej doby na drogach powiatu nowotarskiego za przekroczenie dozwolonej prędkości na terenie obszaru zabudowanego prawo jazdy straciło czterech kierujących. Natomiast 16-latek, który przekroczył prędkość o 33 km/h, kierował samochodem bez wymaganych uprawnień.

Policjanci z Wydziału Ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu każdego dnia kontrolują, czy kierowcy poruszają się z dopuszczalną prędkością. Niestety, nie wszyscy stosują się do obowiązujących ograniczeń.

Wczoraj na drogach powiatu nowotarskiego, za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h na terenie obszaru zabudowanego, prawo jazdy straciło czterech, głównie młodych kierowców. Natomiast po godzinie 22, w Nowym Targu na drodze krajowej nr 47 doszło do zatrzymania kierowcy mitsubishi, który przekroczył dozwoloną prędkość o 33 km/h. Okazało się, że za kierownicą samochodu osobowego siedział 16-latek z powiatu suskiego, który posiadał prawo jazdy kategorii AM i B1. Nie mógł jednak kierować mitsubishi, którym jechał bez prawa jazdy kategorii B. Ponadto na terenie obszaru zabudowanego pojazd miał włączone  światła drogowe.

Pojazd został przekazany osobie z wymaganymi uprawnieniami. Z uwagi na wiek, sprawą 16-latka zajmie się sąd rodzinny.
Policjanci będą ustalać również dlaczego właściciel samochodu dopuścił do prowadzenia pojazdu osobę bez wymaganych uprawnień.  Zgodnie z art. 96 § 1 pkt. 2 kodeksu wykroczeń,  właściciel, posiadacz, użytkownik lub prowadzący pojazd, który na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu dopuszcza do prowadzenia pojazdu osobę niemającą wymaganych uprawnień, podlega karze grzywny.

Przypominamy, że nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Apelujemy o ostrożną jazdę.

Powrót na górę strony