AKTUALNOŚCI

Kolejne egzaminy na kartę rowerową oraz zajęcia edukacyjne z zasad ruchu drogowego w krakowskich szkołach

Data publikacji 23.06.2021

Jednym z zadań krakowskiej drogówki są zajęcia profilaktyczne skierowane do dzieci i młodzieży, prowadzone w formie zajęć lub warsztatów. To także nadzór i przeprowadzanie egzaminów na kartę rowerową. W minionym tygodniu spotkania profilaktyczne oraz egzaminy odbyły się w pięciu krakowskich szkołach podstawowych.

W dniach 14 – 18 czerwca br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie odwiedzili dzieci aż w pięciu szkołach. W Szkole Podstawowej nr 48, 7, 132, 33 oraz 22. Celem było przeprowadzenie egzaminu z podstawowych zasad ruchu drogowego oraz techniki jazdy na jednośladzie wśród uczniów chcących zdobyć kartę rowerową.
Podczas części teoretycznej egzaminu  dzieci musiały wykazać się znajomością znaków drogowych oraz przepisów obowiązujących w czasie poruszania się po drogach oraz zdać test wiedzy w tym zakresie. Część praktyczna obejmowała natomiast sprawdzenie umiejętności jazdy na rowerze, po przygotowanym torze przeszkód, gdzie uczniowie prezentowali jazdę slalomem, pomiędzy pachołkami oraz manewry skrętu w lewo i prawo ze sprawnością sygnalizacji ręką. Na koniec policjanci pogratulowali tym, którzy pomyślnie zaliczyli egzamin i otrzymali swoje pierwsze „prawo jazdy”.

 

 • policjanci prowadzący egzaminy na kartę rowerową
  Dziecko w trakcie egzaminu praktycznego na kartę rowerową jadące na rowerze, po prawej stronie policjantka WRD KMP w Krakowie.
 • policjanci prowadzący egzaminy na kartę rowerową
  Dziecko w trkacie egzaminu praktycznego na kartę rowerową poruszające się na rowerze po torze przeszkód między pachołkami, w tle policjantka Wydziału Ruchu Drogowego KMP Kraków.
 • policjanci prowadzący egzaminy na kartę rowerową
  Dziecko w trkacie egzaminu praktycznego na kartę rowerową poruszające się na rowerze po torze przeszkód, po prawej stronie policjantka Wydziału Ruchu Drogowego KMP Kraków.
 • policjanci prowadzący egzaminy na kartę rowerową
  Policjantka WRD KMP Kraków stojąca na torze przeszkód, w oddali dziecko jadące na rowerze sygnalizujące manewr skrętu w lewo.
Powrót na górę strony