AKTUALNOŚCI

Policjanci dołączyli do akcji ochrony dobytku mieszkańców Rożnowa i Roztoki-Brzezin przed ewentualnym zalaniem

Data publikacji 12.07.2021

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie jadąc na zabezpieczenie imprezy masowej w powiecie nowosądeckim spontanicznie włączyli się do akcji przeciwpowodziowej.

W związku z trwającym w Łososinie Dolnej weekendowym festiwalem  muzycznym skierowano tam policjantów z Oddziału Prewencji Policji w  Krakowie.  Funkcjonariusze dbali tam o porządek i bezpieczeństwo podczas festiwalu. Jednak wczoraj cały region nawiedziły intensywne ulewy i burze, doprowadzając do podtopień i powstania rozlewisk, m.in. zalania dróg.   Ziemia nie nadążała przyjmować wody pochodzącej z intensywnych opadów a woda wybijała z małych cieków i melioracji.

Podczas przejazdu na festiwal, sześcioosobowa drużyna policjantów z OPP Kraków ( z Plutonu IV Kompanii Prewencji IV)  trafiła na druhów Ochotniczej Straży Pożarnej z Rożnowa, którzy ładowali na przyczepę worki z piaskiem. Policjanci dołączyli do  akcji i załadowali worki do swojego radiowozu, a następnie udali się do Rożnowa i Roztoki-Brzezin, gdzie pomagali w rozkładaniu worków w celu  ochrony  dobytku mieszkańców przed ewentualnym zalaniem.

 

Film worki.mp4

Opis filmu: policjanci przerzucają piasek

Pobierz plik worki.mp4 (format mp4 - rozmiar 6.45 MB)

Powrót na górę strony