AKTUALNOŚCI

Policjanci zatrzymali narkotykowego dilera. W mieszkaniu miał 1,5 kilograma marihuany

Krakowscy policjanci zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który odpowie za posiadanie oraz wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków. Za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Komisariatu IV Policji w Krakowie monitorując środowisko przestępcze, weszli w posiadanie informacji, że dwóch młodych mężczyzn wynajmujących wspólnie mieszkanie w krakowskich Bronowicach może posiadać znaczne ilości substancji psychotropowych, które są sprzedawane i rozprowadzane na terenie miasta.
19 lipca br. funkcjonariusze udali się w rejon wytypowanego mieszkania. Po chwili kryminalni zauważyli, że z bloku wyszedł mężczyzna będący w  ich zainteresowaniu. Po wylegitymowaniu 22-latka policjanci udali się z nim do wynajmowanego mieszkania, gdzie od progu poczuli charakterystyczny zapach marihuany. W trakcie wykonywanych czynności do mieszkania wrócił drugi z mężczyzn, podejrzewany 24-latek. Podczas przeszukania lokalu kryminalni z „czwórki” znaleźli i zabezpieczyli łącznie blisko 1,5 kilograma marihuany, wagę elektroniczną, woreczki z zapięciem strunowym oraz gotówkę.
Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni na Komisariat IV Policji w Krakowie. W toku przesłuchania funkcjonariusze ustalili, że zabezpieczony susz roślinny oraz rzeczy w całości należały do 24-latka. Drugi z mężczyzn po wykonanych czynnościach został zwolniony.  
Na podstawie zebranych materiałów dowodowych 24-latek usłyszał zarzut posiadania, czynienia przygotowań oraz wprowadzania do obrotu znacznej ilości środków odurzających.
21 lipca br. sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków-Krowodrza w Krakowie zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Podejrzanemu  grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony