AKTUALNOŚCI

Kradzież prętów zbrojeniowych z terenu budowy

Dwaj meżczyźni kradli metalowe pręty wbrojeniowe z budowy mostu w Ostrowie, aby je sprzedać w punkcie skupu złomu.

W ubiegły czwartek, do Komisariatu Policji Tarnów-Zachód wpłynęło zawiadomienie o kradzieży 200 kilogramów prętów zbrojeniowych, przygotowanych do budowy nowego mostu w Ostrowie. Właściciel wycenił straty na kwotę 1 tys. złotych.

W rejonie składowanych materiałów budowlanych w Ostrowie pojawili się policjanci, którzy bardzo szybko ustalili sprawców tej kradzieży. Ślady ciągnięcia prętów po ziemi prowadziły do domu jednego z nich. Na podwórku przygotowane były narzędzia do cięcia, konieczne do skracania długich, żebrowanych drutów. Na posesji jednak nie było nikogo.

Po chwili, samochodem osobowym na podwórko wjechało dwóch mężczyzn w wieku 53 i 54 lat.  Był to właściciel posesji i jego kolega. Obaj byli nietrzeźwi, Kierowca w wydychanym powietrzu miał ponad 1,5 promila alkoholu. Zostali oni zatrzymani, Na drugi dzień, mężczyźni zostali przesłuchani w komisariacie w Mościcach, gdzie usłyszeli zarzut kradzieży mienia. Dodatkowo kierowca usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Obaj przyznali się do kradzieży mówiąc, że kierowali się chęcią zysku. Policjanci odzyskali całe skradzione mienie. Pręty, te pocięte i sprzedane na złomie, jak i te ukryte w wysokiej trawie wróciły do prawowitego właściciela.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji Tarnów-Zachód, a mężczyźni będą odpowiadać przed tarnowskim sądem, grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Kierowca dodatkowo utracił prawo jazdy i będzie musiał zapłacić wysoką grzywnę.

Powrót na górę strony