AKTUALNOŚCI

Włamywali się do automatów wrzutowych samoobsługowych myjni samochodowych skąd kradli pieniądze

Data publikacji 09.08.2021

Gorliccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o liczne włamania do urządzeń myjni samochodowych oraz baków maszyn budowalnych. Ich łupem padło ponad 6 tys. zł, a wartość start związanych z uszkodzeniem automatów została oszacowana na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych. Sprawcy usłyszeli już zarzuty, a decyzją prokuratora zostali objęci dozorem policyjnym. Grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Na początku sierpnia, policjanci z gorlickiej komendy otrzymali zgłoszenia o włamaniach do automatów znajdujących się na terenie samoobsługowych myjni samochodowych w Gorlicach. Łupem sprawców padły pieniądze znajdujące się w automatach wrzutowych myjek.
Prowadząc czynności śledcze policjanci ustalili, że w lipcu doszło jeszcze do kilkunastu włamań do myjni samochodowych na terenie powiatu gorlickiego i powiatów sąsiednich, o czym nie wiedzieli nawet sami właściciele. Okazało się także, że w jednej z podgorlickich miejscowości włamywano się także do baków maszyn budowalnych, skąd sprawcy kradli paliwo.
W toku prowadzonych czynności gorliccy kryminalni, ustalili i zatrzymali 2 podejrzanych o te czyny mężczyzn. Okazali się nim 35 i 20-letni mieszkańcy powiatu gorlickiego. Zebrany materiał dowodowy pozwoli na postawienia 35-latkowi 14 zarzutów włamań i 6 usiłowań włamań do automatów myjni samochodowych i baków maszyn budowalnych. Jego kompan uczestniczył w dwóch włamaniach i takie też usłyszał zarzuty.
O dalszym losie mężczyzn zdecyduje sąd. Przestępstwa których się dopuścili  zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony