AKTUALNOŚCI

Policjanci grupy SPEED z Nowego Sącza i Krakowa prowadzili działania „Prędkość” na Sądecczyźnie

W środę, 18 sierpnia br. na terenie Sądecczyzny policjanci wzięli pod lupę kierowców, którzy poruszali się z nadmierną prędkością. Funkcjonariuszy wsparła krakowska grupa SPEED. Mundurowi ujawnili łącznie blisko 200 wykroczeń związanych z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości.

Egzekwowanie od kierujących przestrzegania limitów prędkości, a tym samym ograniczenie zdarzeń drogowych to główne cele cyklicznych działań pod nazwą „Prędkość”. W ramach tej akcji w minioną środę policjanci z sądeckiej grupy SPEED prowadzili kontrole prędkości, a wspierali ich koledzy z grupy SPEED z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Funkcjonariusze przeprowadzili łącznie 223 kontrole, ujawniając 197 wykroczeń dotyczących przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Mundurowi zatrzymali trzem kierującym uprawnienia w związku z przekroczeniem prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym – dwóch z nich przekroczyło ją o 57 km/h. Kolejny z kierowców, któremu policjanci zatrzymali prawo jazdy był nietrzeźwy.
Przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h jest wykroczeniem, za które grozi mandat w wysokości od 400 do 500 złotych oraz 10 punktów karnych. Ponadto kierującemu zostają zatrzymane uprawnienia na 3 miesiące. Jeżeli mimo zakazu kierowca nadal będzie prowadził, to okres ten wydłuża się do 6 miesięcy, natomiast, gdy w wydłużonym czasie zatrzymania prawa jazdy, w dalszym ciągu będzie łamał wydaną decyzję administracyjną, zostaną mu cofnięte uprawienia do kierowania pojazdami (a dodatkowo odpowie za przestępstwo z art. 180 a kk, za które grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat).

 

Powrót na górę strony