AKTUALNOŚCI

Policjanci z Krzeszowic zabezpieczyli pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej

Na polu rolnym w Tenczynku ujawniono pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej. Policjanci z Krzeszowic, do czasu przyjazdu patrolu saperskiego, zabezpieczyli miejsce znalezienia niewybuchu.

4 września br. policjanci z Krzeszowic otrzymali zgłoszenie o niebezpiecznym znalezisku. Niewybuch został ujawniony na terenie pola rolnego w Tenczynku. Policjanci natychmiast udali się na miejsce, gdzie zabezpieczyli obszar, w którym znajdował się niewybuch. Rozpoznanie pirotechniczne wykazało, że był to pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej. Na miejsce wezwano saperów, którzy dzisiaj przejęli niewybuch, celem przewiezienia go na poligon i zdetonowania. 
Należy jednak pamiętać, że każdorazowo w przypadku ujawnienia przedmiotu choćby przypominającego niewybuch, należy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką Policji. Z uwagi na niebezpieczeństwo, jakie mogą nieść ze sobą te groźne znaleziska, w żadnym wypadku nie należy ich dotykać, czy przemieszczać — może to grozić wybuchem!

Powrót na górę strony