AKTUALNOŚCI

Piraci drogowi pożegnali się z wakacjami i … prawem jazdy

W ostatni wakacyjny weekend policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy pilnowali bezpieczeństwa na drogach powiatu, mając na względzie wzmożonych ruch związany z powrotami z letniego wypoczynku. W trakcie nadzoru nad ruchem drogowym mundurowi przerwali rajd kierującemu z cofniętymi uprawnieniami do kierowania i zatrzymali prawa jazdy ośmiu piratom drogowym

28 sierpnia 2020 policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Kęty. O godzinie 16.30 w Witkowicach na ulicy Kanada zatrzymali do kontroli drogowej samochód dostawczy marki VW Transporter, którego kierowca jechał z prędkością 108km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Jak się okazało związek z niebezpieczną jazdą miał 42 – letni mieszkaniec Makowa Podhalańskiego. 
29 sierpnia o godzinie 12.30  w Zasolu na ulicy Kostka Jagiełły policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki BMW za którego kierownicą siedział 20 – letni mieszkaniec gminy Oświęcim. Podczas kontroli okazało się, że młody kierowca ma cofnięte uprawnienia do kierowania. Następnie o godz.  13.20 w Piotrowicach do kontroli drogowej został zatrzymany 26 – letni mieszkaniec Żyrardowa, który kierując samochodem marki Renault jechał z prędkością 103km/h, a o godz. e 15.00 w Witkowicach  na ulicy Beskidzkiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 27 – latka również z gminy Oświęcim, który samochodem marki Audi jechał z prędkością 114 km/h, przekraczając dozwoloną prędkość, aż o 64 km/h. Kolejni piraci, którzy złamali limit prędkości w obszarze zabudowanym to 18 – letni mieszkaniec gminy Oświęcim kierujący samochodem marki Volvo z prędkością 101km/h w Polance,  54– letni mieszkaniec powiatu bielskiego jadący  oplem 105km/h w Łękach, 24 – letni mieszkaniec Chełma Śląskiego jechał oplem z prędkością 106km/h w Kętach. Również w Kętach  został zatrzymany 53 – letni mieszkaniec tej miejscowości, który kierując bmw  jechał z prędkością 107km/h. Natomiast o godzinie 22.15 w Oświęcimiu do kontroli drogowej został zatrzymany 35 – letni mieszkaniec gminy Oświęcim, który, który na motocyklu marki Suzuki  jechał z prędkością 108km/h na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50km/h.
Za przekroczenie prędkości  na kierujących zostały nałożone mandaty i punkty karne, a także zostały im  zatrzymane prawa jazdy, które będą mogli odzyskać za trzy miesiące. Z kolei kierowcy, który wsiadł za kierownicę pomimo cofniętych uprawnień, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Apelujemy o przestrzeganie przepisów i nie przekraczanie dozwolonej prędkości. Z całą pewnością lepiej dotrzeć do celu nieco wolniej, ale znacznie bezpieczniej i zachowując prawo jazdy

Powrót na górę strony