AKTUALNOŚCI

Gmina Oświęcim. Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę szkolnego autobusu

Data publikacji 24.09.2021

W Małopolsce trwa akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. Prowadzone działania dotyczą dzieci poruszających się pieszo, jak i korzystających z indywidualnych czy zorganizowanych form dowozu do szkół. W ramach takich właśnie działań oświęcimska drogówka zatrzymała 51- letniego kierowcę autobusu szkolnego, który wykazał się kompletnym brakiem odpowiedzialności. Mężczyzna mając w organizmie 1,6 promila alkoholu, wsiadł za kierownicę autobusu szkolnego i wiózł trzydzieścioro dzieci do szkoły.

Na terenie województwa małopolskiego od 1 do 30 września 2021 r. Policja prowadzi działania pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Ich celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom poruszającym się po drogach czy korzystającym ze zorganizowanych i indywidualnych form dowozu do szkół. Prowadzone są akcje popularyzujące zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym i kontrole drogowe. W powiecie oświęcimskim nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w rejonach szkół czuwają policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, Zespołu ds. Nieletnich i Patologii oraz dzielnicowi.
Wczoraj (23.09.2021) o godzinie 7.30 na przystanku przy Szkole Podstawowej w Babicach policjanci drogówki skontrolowali kierowcę autobusu szkolnego, który przywiózł do szkoły 30-dzieścioro dzieci. Badanie stanu trzeźwości 51 – letniego mężczyzny wykazało, ze ma 1,6 promila alkoholu.  Kierowca został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, co dla zawodowego kierowcy oznacza również utratę pracy. 51 – latek po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany i przedstawione zostaną mu zarzuty. Za popełnione przestępstwo odpowie przed Sądem.  Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi nawet do 15 lat oraz grzywna.

51 – latek po wytrzeźwieniu został dziś  przesłuchany i przedstawiono mu zarzuty dotyczące stworzenie zagrożenia dla życia lub zdrowia pasażerów (za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 3) oraz  kierowania autobusem  w stanie nietrzeźwości ( za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi nawet do 15 lat oraz grzywna).

 

 

Powrót na górę strony