AKTUALNOŚCI

Bezpieczna droga do szkoły z „Mrówką”

Kolejne dzieci miały możliwość spotkania z sympatyczną „Mrówką”, która poprzez zabawę uczy uczniów w wieku wczesnoszkolnym, jak bezpiecznie poruszać się w drodze do i ze szkoły. Policjanci i megamaskotka edukują uczniów w ramach akcji „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY W MRÓWKĄ”.

Od połowy września, policjanci ruchu drogowego oraz prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie rozpoczęli cykl spotkań z uczniami pierwszych klas szkół podstawowych Tarnowa oraz powiatu w ramach akcji „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY Z MRÓWKĄ”. Policjanci niemalże co dziennie pojawiają się w placówkach oświatowych, by spotkać się z maluchami i edukować najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Podczas zajęć animacyjnych dzieci zdobywają wiedzę, jak bezpiecznie dotrzeć i powrócić ze szkoły. Uczniowie słuchali i przytaczali wiele przykładów pozytywnych zachowań na drodze, jak również takich, których należy unikać. Podczas zajęć zarówno dzieci, jak i grono pedagogiczne aktywnie włączali się do zabaw i konkursów o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym (BRD).

Niezawodna pluszowa maskotka mrówki, pomysł właścicieli Grupy PSB Sufigs,  przekazuje elementy odblaskowe. Animator tego ogromnego owada, poprzez zabawę, wspaniale edukuje, a dzieciaki zapatrzone w mrówkę naśladują właściwe zachowania na drodze. Na zakończenie każdy z uczestników spotkania otrzymał słodką nagrodę od sympatycznej i wesołej maskotki. Kolejne spotkanie z mega-Mrówką, policjantami Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie będą kontynuowane do 25.10.2021. Mając na względzie bezpieczeństwo w powiecie tarnowskim, liczymy że młode pokolenie naszych najmłodszych, odpowiedzialnie i stopniowo będzie oddziaływać na pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Powrót na górę strony