AKTUALNOŚCI

Oszuści znów chcieli wyłudzić pieniądze przez telefon. Seniorzy nie dali się oszukać

Kolejny raz dali o sobie znać oszuści wyłudzający pieniądze przez telefon. Tylko wczoraj, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach odebrał ponad 20 zgłoszeń o próbie oszustwa.  Oszuści dzwoniąc na telefon stacjonarny do seniorów, w większości przypadków podawali się za członka rodziny, który spowodował wypadek i potrzebuje pieniędzy. Na szczęście żadna ze starszych osób nie uwierzyła w opowiadane historie i po odłożeniu słuchawki powiadomiła Policję.

W związku z tymi próbami wyłudzenia pieniędzy Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach prowadzi dochodzenie. Tymczasem apelujemy o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z nieznajomymi osobami. Jeśli dzwoni do nas ktoś, kto podszywa się pod członka naszej rodziny i prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań. Nie informujmy nikogo telefonicznie o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub jakie przechowujemy na koncie. Pamiętajmy, że policjant nigdy nie zadzwoni z informacją o prowadzonej akcji, nigdy nie poprosi o przekazanie komuś pieniędzy, przelaniu ich na konto czy pozostawieniu w jakimś miejscu.
Czujność i rozwaga seniorów, którzy wczoraj mogli stać się  ofiarami przestępstwa doprowadziła do nieudanej próby wyłudzenia pieniędzy przez oszustów. Pamiętajmy jednak, że oszuści wymyślają coraz to nowe historie, aby uśpić czujność starszych osób. Nie dajmy się oszukać!

 

Powrót na górę strony