AKTUALNOŚCI

Policjanci przeprowadzili egzamin na kartę rowerową w szkole podstawowej i zajęcia z zasad bezpiecznego zachowania na drodze w kilku krakowskich przedszkolach

Policjanci krakowskiej drogówki, zajmujący się profilaktyką z zakresu bezpieczeństwa na drodze odwiedzili szkołę podstawową aby przeprowadzić wśród uczniów praktyczny egzamin na kartę rowerową. Następnie funkcjonariusze pojawili się w kilku przedszkolach by uczyć maluchy jak być bezpiecznym na drodze.

W ubiegłym tygodniu, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie odwiedzili Szkołę Podstawową nr 67, gdzie przeprowadzili egzamin dla 50 uczniów z zakresu praktycznej jazdy na rowerze. Dzieci, które wcześniej zaliczyły egzamin z wiedzy o przepisach ruchu drogowego i bezbłędnie pokonały przygotowany tor przeszkód, uzyskały kartę rowerową, czyli swoje pierwsze prawo jazdy.  

Funkcjonariusze drogówki gościli również w Przedszkolu Muszelka przy ul. Wielickiej, a także w Samorządowym Przedszkolu nr 64 oraz Niepublicznym Przedszkolu Karuzela przy ul. Wysłouchów. Policjanci przeprowadzili w tych placówkach zajęcia z przedszkolakami z zakresu bezpieczeństwa na drodze. Mundurowi uczyli dzieci prawidłowego przechodzenia przez jezdnię i zwracania uwagi na znajdujące się w pobliżu przejść dla pieszych znaki drogowe.

Dzieci dowiedziały się czym są elementy odblaskowe i dlaczego warto je nosić. Wszystkie przedszkolaki doskonale wiedziały, że dzięki odblaskom są bardziej widoczne na drodze. Policjanci przypominali maluchom, że powinny poruszać się po drodze wyłącznie pod opieką osoby dorosłej i korzystać z oznakowanych przejść dla pieszych, a w przypadku przejść z sygnalizacją świetlną, przechodzić tylko na zielonym świetle. Zwracano też uwagę dzieciom, że nigdy nie należy bawić się w pobliżu jezdni, bo jest to bardzo niebezpieczne.

Na koniec spotkania przedszkolaki nauczyły się wierszyka o bezpieczeństwie oraz obejrzały bajkę edukacyjną.

Powrót na górę strony