AKTUALNOŚCI

Zarzuty dla pseudografficiarza, który uszkodził elewację kilku kamienic oświęcimskiej starówki

Data publikacji 13.10.2021

Policjanci z oświęcimskiej komendy ustalili, a następnie postawili zarzuty uszkodzenia mienia 34 – latkowi bez stałego miejsca zamieszkania. Mężczyzna jest podejrzany o namalowanie pseudograffiti na ścianach kilku kamienic oświęcimskiego Starego Miasta.

W połowie sierpnia br. oświęcimscy policjanci wszczęli postępowanie, mające na celu ustalenie chuligana, który przy użyciu farby w sprayu naniósł napisy na ściany kamienic znajdujących się na oświęcimskiej starówce.  
W trakcie prowadzonych czynności policjanci zabezpieczyli, a następnie przeanalizowali nagrania z miejskiego monitoringu. Na tej podstawie ustalili, że do przestępstwa doszło w nocy z 18/19 lipca br. kiedy na ulicach Dąbrowskiego, Mickiewicza oraz Sienkiewicza, pojawił się zakapturzony mężczyzna mający związek z tymi karygodnymi czynami. Posiadając wygląd sprawcy funkcjonariusze rozpoczęli jego poszukiwania, w efekcie których na początku października br. policjantom udało się zidentyfikować personalia sprawcy, którym okazał się 34 – latek bez stałego miejsca zamieszkania.  

W ubiegłą środę (6.10.br.) mężczyzna stawił się oświęcimskiej komendzie Policji, gdzie  na podstawie zebranych dowodów zostały mu przedstawione zarzuty uszkodzenia mienia. Aktualnie funkcjonariusze weryfikują, czy 34 – latek ma związek z innymi podobnymi czynami.
Za popełnione przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony