AKTUALNOŚCI

Śmiertelny wypadek z udziałem rowerzysty. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze

Data publikacji 13.10.2021

Policjanci z Komisariatu Policji w Starym Sączu wyjaśniają przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło na drodze powiatowej w miejscowości Szczereż. W wyniku zdarzenia 69-letni rowerzysta zmarł w szpitalu.

12 października br., kilkanaście minut po godz. 8  dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu otrzymał zgłoszenie, że na drodze powiatowej w miejscowości Szczereż (gmina Łącko) doszło do wypadku drogowego z udziałem rowerzysty i kierującego ciągnikiem rolniczym. W wyniku tego zdarzenia kierujący rowerem, 69-letni mieszkaniec Sądecczyzny z ciężkimi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala w Nowym Sączu. Niestety nie udało się uratować jego życia, 69-letni mężczyzna zmarł.

Przez wiele godzin na miejscu zdarzenia czynności wykonywali policjanci z grupy wypadkowej sądeckiej Policji oraz biegły z zakresu ruchu drogowego. Wszystkie wykonane przez nich czynności, opinia biegłego a także prowadzone w tej sprawie śledztwo, pozwolą dokładnie wyjaśnić okoliczności i przyczyny tego tragicznego wypadku.

Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze - dla bezpieczeństwa swojego i innych. Za kierownicą wystarczy zaledwie chwila nieuwagi, by doszło do tragedii.

Powrót na górę strony