AKTUALNOŚCI

Krakowscy policjanci zatrzymali pseudografficiarza

Data publikacji 15.10.2021

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali 19-latka, który odpowie za uszkodzenie elewacji budynku, na którym nielegalnie naniósł graffiti. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

W ostatnim czasie policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zajmowali się sprawą  graffiti naniesionego na elewacji jednej z kamienic w okolicach centrum miasta, które miało miejsce w połowie lipca br. Skutkiem tego wybryku chuligańskiego były straty, które wspólnota mieszkaniowa wyceniła na ponad dwa tysiące złotych. Kryminalni zajmujący się sprawą, po przeanalizowaniu zebranego materiału ustalili, że za naniesieniem malunku stoi 19-letni mieszkaniec Krakowa.
14 października br. policjanci udali się w rejon Nowej Huty, gdzie w jednym z mieszkań zatrzymali młodego mężczyznę, którego podejrzewali o uszkodzenie elewacji. Bez wątpienia był on zaskoczony wizytą kryminalnych. W jego mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli pojemniki z farbą w sprayu, notatniki ze szkicami graffiti, nośniki pamięci oraz telefony komórkowe, gdzie mężczyzna mógł gromadzić zdjęcia swojej ”twórczości”. W toku dalszych czynności w jednostce policji mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, za co grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy, a funkcjonariusze  ustalili, że jest co najmniej kilkanaście miejsc, gdzie 19-latek dokonał uszkodzeń. Wartość strat może być znacznie wyższa i wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jak się okazuje pomimo upływu dłuższego okresu czasu od popełnienia przestępstwa sprawca czynu nie powinien czuć się bezkarny.

 

Powrót na górę strony