AKTUALNOŚCI

Bezpieczeństwo osób starszych tematem spotkania policjantów z myślenickimi seniorami

Data publikacji 22.10.2021

20 października policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach przeprowadzili spotkanie z seniorami, które odbyło się w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Myślenicach. Celem wizyty policjantów było uświadomienie osobom starszym jak ustrzec się przed oszustwami i kradzieżami oraz przypomnienie przepisów ruchu drogowego.

Poczucie bezpieczeństwa to jeden z głównych czynników wpływających na jakość życia mieszkańców. Współdziałanie społeczeństwa z Policją w tym zakresie jest z pewnością bardzo ważne. Dlatego policjanci z myślenickiej komendy bardzo chętnie uczestniczą w spotkaniach, na których przypominają mieszkańcom o zasadach bezpieczeństwa. Tym razem funkcjonariusze mieli okazję spotkać się z osobami starszymi w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Myślenicach.

W spotkaniu tym uczestniczyli młodszy aspirant Dawid Wietrzyk oraz sierżant sztabowy Sebastian Kruk. Policjanci przekazali seniorom niezbędną wiedzę w zakresie zwiększenia ich bezpieczeństwa oraz najważniejsze zasady jak nie stać się ofiarą przestępstw metodą „na wnuczka”, „na policjanta ” czy „na wypadek”. Funkcjonariusze podkreślali, że podawanie się za krewnych, funkcjonariuszy Policji czy pracowników różnych instytucji oraz firm usługowych to najczęściej stosowana metoda przez oszustów, których ofiarami padają z reguły osoby starsze lub samotnie mieszkające. Policjanci zwrócili również uwagę na bezpieczeństwo seniorów w ruchu drogowym, szczególnie podczas poruszania się pieszo i rowerem. Dodatkowo, podczas miłej i przyjaznej wymiany zdań, funkcjonariusze odpowiadali na pytania gospodarzy związane z tematyką spotkania, jak również innymi problemami, jakie nurtują ludzi starszych a mają bezpośredni wpływ na ich bezpieczeństwo. Ponadto uczestnicy spotkania chętnie dzielili się z swoimi doświadczeniami życiowymi, pozwalającymi na wyciągnięcie konstruktywnych wniosków na przyszłość.

Spotkanie to przebiegło w miłej atmosferze oraz pozostawiło w świadomości seniorów wiedzę dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Powrót na górę strony