Gorlice. Policjant po służbie zatrzymał złodzieja - AKTUALNOŚCI - Policja Małopolska

AKTUALNOŚCI

Gorlice. Policjant po służbie zatrzymał złodzieja

Będący po służbie policjant z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego KPP w Gorlicach zatrzymał złodzieja, który ukradł obuwie w jednej z gorlickich galerii i próbował uciec. Za kradzież, która zakwalifikowana została jako wykroczenie, sprawca został ukarany mandatem karnym.

Służba w Policji to zawód wyjątkowy, bo jak wskazują sami funkcjonariusze, policjantem jest się 24 godziny na dobę. Służba nie kończy się w momencie zdjęcia munduru. Nie ma także znaczenia, w którym wydziale, czy jednostce służysz. Kiedy słyszysz wezwanie pomocy, budzi się w tobie instynkt i natychmiast ruszasz ją nieść.
Tak właśnie było w przypadku gorlickiego policjanta, który kilka dni temu wraz ze swoją rodziną robił zakupy w jednej z gorlickich galerii handlowych. Gdy usłyszał wezwanie jednego ze sprzedawców, by „łapać złodzieja”, nie zastanawiał się ani chwili. Niesione na ręku dziecko przekazał żonie i natychmiast ruszył w pościg za złodziejem. Okazał się on bardzo skuteczny bo już 200 metrów dalej złodziej był w rękach policjanta.
Okazało się, że 45–letni gorliczanin ukradł z jednego ze stoisk obuwie. Przyłapany przez pracownika sklepu wyrwał się i zaczął uciekać, porzucając po drodze skradzione buty. Zatrzymany przez będącego po służbie policjanta został przekazany przybyłemu na miejsce patrolowi. Kradzież obuwia zakwalifikowana została jako wykroczenie, a sprawca ukarany został mandatem karnym.

 

Powrót na górę strony