AKTUALNOŚCI

Grupa włamywaczy z Podkarpacia rozbita

Data publikacji 05.11.2021

Włamywali się do nowobudowanych domów, garaży oraz budynków przedsiębiorstw w Tarnowie, powiecie tarnowskim oraz województwie podkarpackim. Zatrzymani przez policjantów tarnowskiej komendy, usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem, kradzieży oraz zniszczenia mienia. Teraz czekają na sadową rozprawę w areszcie. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

W okresie wakacyjnym, do jednostek Policji zgłaszali się mieszkańcy zarówno z samego Tarnowa jak i powiatu  tarnowskiego , którzy składali zawiadomienia  o kradzieży mienia, kradzieży z włamaniem, zniszczenia mienia czy kradzieży samochodu. Straty poniesione przez pokrzywdzonych sięgały jednorazowo nawet 60 tysięcy złotych. Sprawcy włamując się dodatkowo niszczyli będące na posesji pozostawione mienie. Powodowali uszkodzenia maszyn budowlanych, monitoring zewnętrzny, urządzenia elektroniczne i mechaniczne bram i garaży.

Sprawą tą zajęli się policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Rozpoczęło się zbieranie informacji o sprawcach kradzieży i włamań. Wielogodzinne przeglądanie monitoringów prywatnych przedsiębiorców oraz miejskich kamer, pozwoliło na pierwszym etapie na wytypowanie osób mogących brać udział w tym przestępstwach, a następnie na ich identyfikację.
Działania policjantów nabierały tempa i zatrzymanie odpowiedzialnych za te czyny było już tylko kwestią czasu. W połowie października, policjanci z tarnowskiej komendy zatrzymali pierwszą osobę odpowiedzialną za włamania w Tarnowie i powiecie tarnowskim. Niedługo potem, wpadli kolejni sprawcy. Zatrzymano w sumie 4 osoby z województwa podkarpackiego w wieku od 31 – 49 lat. Podczas przesłuchań, tarnowscy policjanci udowodnili zatrzymanym w sumie 9 kradzieży i kradzieży z włamaniem na terenie województwa małopolskiego i podkarpackiego. Mężczyźni ukradli w tym czasie elektronarzędzia, koła wraz oponami, armaturę łazienkową, specjalistyczne komputery, terminale, sterowniki, drukarkę, samochód oraz zniszczyli samochody, maszyny budowlane, sterowniki i napędy bram, okna i drzwi balkonowe, a także bramy garażowe. Straty, jakie powstały w wyniku ich działalności przestępczej przekroczyły kwotę 100 tys. złotych.

Po analizie materiału dowodowego tarnowski sąd przychylił się do prokuratorskiego wniosku i mężczyźni trafili na trzy miesiące do aresztu, gdzie będą oczekiwać na kolejną wokandę. Całej czwórce grozi do 10 lat pozbawienia wolności, a jeden z nich musi się liczyć z podniesieniem kary o połowę w związku z powrotem do przestępstwa czyli recydywą.
Sprawę w dalszym ciągu prowadzi Wydział do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

 

  • skradzione i zabepieczone przedmioty
  • skradzione i zabepieczone przedmioty
  • skradzione i zabepieczone przedmioty
Powrót na górę strony