AKTUALNOŚCI

Wpadł z narkotykami bo w trakcie jazdy rozmawiał przez telefon

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie zatrzymali 33-letniego kierowcę vw, który rozmawiał, prowadząc samochód przez komórkę. Okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania, a w samochodzie i garażu przechowuje narkotyki. Łącznie zabezpieczono kilkadziesiąt gramów nielegalnych substancji. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

8 listopada br. około godz. 19:15, na ul. Podwale policjanci ogniwa patrolowo – interwencyjnego w Chrzanowie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem vw, który w trakcie jazdy rozmawiał przez telefon komórkowy nie korzystając z zestawu głośnomówiącego. 
Podczas kontroli okazało się że 33-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Funkcjonariusze zwrócili też uwagę na opakowanie po papierosach znajdujące się między siedzeniem, a drzwiami. W opakowaniu, jak się okazało, znajdowała się  amfetamina.
W trakcie przeszukania garażu użytkowanego przez 33 – latka policjanci natrafili na kolejne nielegalne substancje w postaci tabletek MDMA, marihuany oraz metaamfetaminy. Łącznie zabezpieczono blisko 90 gramów netto środków psychoaktywnych.  
Mężczyzna został  zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony