AKTUALNOŚCI

Działania profilaktyczno- edukacyjne w Szkole Podstawowej w Porębie Żegoty

Data publikacji 18.11.2021

10 listopada 2021 r. policjantki z Wydziału Prewencji KWP w Krakowie w Szkole Podstawowej w miejscowości Poręba Żegoty uczestniczyły w uroczystym apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz przeprowadziły działania profilaktyczno-edukacyjne dla uczniów klas od 0 do 5.

W akcji funkcjonariuszy wspomagały maskotki małopolskiej Policji przedstawiające smoki: Inspektor Wawelek oraz Polisia, które kolejny raz skradły serca zarówno dzieci jak i ich opiekunów.  Dla uczestników przygotowano materiały profilaktyczne takie jak: ulotki, książeczki, rebusy, malowanki, tabliczki mnożenia, plany lekcji, oraz krzyżówki o tematyce bezpieczeństwa., a także wykonano odciski linii papilarnych. 
Celem akcji było promowanie bezpiecznych zachowań wśród dzieci i młodzieży oraz uświadomienie im zagrożeń, jakie mogą napotkać w drodze do i ze szkoły. Tematyka zajęć zawierała również  założenia konkursu „Odblaskowa Szkoła”, organizowanego przez Wydział Ruchu Drogowego KWP w Krakowie. Uczniowie zaprezentowali kamizelki odblaskowe, jakie na co dzień wykorzystują podczas przebywania na zewnątrz, by być widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego. Dodatkowo policjantki odpowiedziały na szereg nurtujących pytań, dotyczących ich pracy.  

 

  • maskotki policyjne oraz policjantki w trakcie zajęć profilaktycznych z uczniami
  • maskotki policyjne oraz policjantki w trakcie zajęć profilaktycznych z uczniami
  • policjantka wykonuje uczniom odciski linii papilarnych
  • zdjęcie pamiątkowe całej klasy z policjantami
  • zdjęcie pamiątkowe całej klasy z policjantami
Powrót na górę strony