AKTUALNOŚCI

Ponad 3 kilogramy narkotyków i broń palna bez zezwolenia

Data publikacji 03.12.2021

Kryminalni z powiatu krakowskiego zatrzymali 41-latka, u którego w miejscu zamieszkania znaleźli nielegalnie posiadaną broń palną i znaczne ilości różnorodnych narkotyków typu marihuana, kokaina, amfetamina i mefedron. Po usłyszeniu zarzutów podejrzany trafił do aresztu. Grozi mu do 12 lat więzienia.

29 listopada br. kryminalni z powiatu krakowskiego weszli do domu 41-latka, gdzie według ich ustaleń mężczyzna mógł przechowywać znaczne ilości narkotyków. Na miejscu policjanci zastali 41-latka, a w jego lokum zabezpieczyli ponad 3 kilogramy suszu marihuany, 100 gramów kokainy, przeszło 2 litry amfetaminy w płynie i kilka gramów mefedronu. Ilość i sposób zapakowania tych środków odurzających wskazywał na przygotowanie do wprowadzenia ich do obrotu. Prócz narkotyków u mężczyzny policjanci znaleźli też broń palną z dwoma sztukami magazynku i amunicją, na którą, jak się okazało, nie posiadał zezwolenia.

41-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Kolejnego dnia w Prokuraturze Rejonowej Kraków Prądnik-Biały usłyszał dwa zarzuty: posiadania znacznych ilości narkotyków i czynienia przygotowań do wprowadzenia ich do obrotu oraz posiadania broni palnej bez wymaganego zezwolenia.

30 listopada br. sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków Prądnik-Biały, zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

  • woreczek strunowy wypełniony porcjami suszu marihuany
  • woreczek strunowy z suszem marihuany, wystający z czarnej torby
  • broń z dwoma magazynkami
Powrót na górę strony