AKTUALNOŚCI

Areszt tymczasowy dla pijanego kierowcy, który złamał sądowe zakazy kierowania

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze, w powiecie oświęcimskim, doprowadzili do tymczasowego aresztu 42 – latka, który w ciągu ostatnich kilkunastu dni, łamiąc sądowne zakazy kierowania, dwukrotnie był zatrzymywany za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości.

Do pierwszego zatrzymania doszło w połowie listopada (10.11.br.). Tuż po godzinie 20, operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierowcy seata, siedzącego w samochodzie znajdującym się na parkingu sklepowym przy ulicy Podlesie w Przeciszowie. Z relacji zgłaszającej wynikało również, że mężczyzna jest upojony alkoholem i zasypia za kierownicą. Na miejsce natychmiast udał się patrol z zatorskiego komisariatu Policji. Funkcjonariusze szybko zlokalizowali  seata, a następnie poddali badaniu stanu trzeźwości jego kierowcę. Jak się okazało 42  – latek wsiadł za kierownicę mając w organizmie 1,6 promila alkoholu oraz posiadając dwa sądownie orzeczone zakazy kierowania pojazdami. Po wytrzeźwieniu zostały mu przedstawione zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz zarzut złamania dwóch sądowych zakazów kierowania.

30 listopada br. 42 – latek został zatrzymany we Włosienicy przez dzielnicowych z Zatora. Mundurowi  zauważyli go w chwili, gdy jechał samochodem w kierunku Oświęcimia. W związku z tym włączając sygnały uprzywilejowania natychmiast pojechali za nim. Po chwili mężczyzna skręcił na parking sklepowy, gdzie został zatrzymany. Badanie stanu trzeźwości wykazało 3 promile alkoholu. Mężczyzna trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych w oświęcimskiej komendzie Policji, gdzie po wytrzeźwieniu zostały mu przedstawione kolejne zarzuty.  Mając na względzie zagrożenie, które stwarzał zatrzymany dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci wystąpili do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec niego środków zapobiegawczych. 

Wczoraj (2.12.br.) zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie usłyszał prokuratorskie zarzuty.  Następnie prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec 42 – latka aresztu tymczasowego. W związku z tym wprost z prokuratury mężczyzna trafił przed oblicze sędziego, który zastosował wobec zatrzymanego trzymiesięczny areszt tymczasowy.  Jeszcze tego samego dnia podejrzany został osadzony w jednym z aresztów śledczych.

 

Powrót na górę strony