AKTUALNOŚCI

Maczetą, drewnianymi pałkami oraz bronią pneumatyczną grozili 22- latkowi

Data publikacji 10.12.2021

Policjanci z Wieliczki zatrzymali 16-latka oraz dwóch 19 -latków, którzy przy użyciu niebezpiecznych narzędzi grozili 22- letniemu mieszkańcowi Wieliczki. W trakcie przeszukania mieszkania 16 -latka, policjanci znaleźli mefedron. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty. 19- latkom grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast o losie 16 -latka zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.

2 grudnia, około godziny 13, dyżurny wielickiej Policji otrzymał informację od 22-letniego mężczyzny jadącego samochodem, że  pojazdem Mitsubishi jedzie za nim trzech mężczyzn, którzy grożą mu, wymahując przez okno maczetami, drewnianymi pałkami oraz pistoletem. Wcześniej, ci sami mężczyźni mieli go gonić pieszo, ale udało mu się uciec do swojego mieszkania. Po pewnym czasie pokrzywdzony wsiadł do auta aby dojechać do pracy ale okazało się, że sprawcy nie odpuścili i teraz gonili go samochodem. Zdarzenie miało mieć miejsce w centrum Wieliczki.
 
Dyżurny na miejsce natychmiast skierował policjantów z ogniwa patrolowo interwencyjnego, wydziału kryminalnego oraz dzielnicowych. Funkcjonariusze zauważyli poszukiwany pojazd na ul. Kościuszki i przy użyciu sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych, podjęli próbę zatrzymania go. Kierujący mitsubishi nie reagował jednak na polecenia funkcjonariuszy i próbował się uciec. Kiedy oddalający się pojazd wjechał na rondo, jeden z pasażerów otworzył drzwi i uciekł. . W tym momencie policjanci zajechali drogę podejrzanemu pojazdowi i zatrzymalipozostałych dwóch mezczyzn.  19- letniego mieszkańca Wieliczki który kierował pojazdem, oraz 16 -letniego pasażera, mieszkańca Krakowa. W trakcie przeszukania pojazdu, funkcjonariusze natrafili na dwa drewniane kije, maczetę, tasak, dwie butle z zawartością gazu łzawiącego oraz pistolet pneumatyczny.
 
Trzeciego mężczyznę, który uciekł pieszo na rondzie, dzielnicowi zatrzymali kilkanaście minut później, w pobliżu ogródków działkowych. Wszyscy zatrzymani zostali doprowadzeni do Komendy Powiatowej w Wieliczce, gdzie po wykonaniu z nimi czynności zostali przewiezieni pomieszczenia dla osób zatrzymanych w Krakowie. Policjanci kryminalni, w trakcie przeszukania mieszkania 16- latka, w pomieszczeniu przez niego zajmowanym ujawnili środki odurzające w postaci mefedronu. Łącznie, operacyjni zabezpieczyli 36 gramów narkotyków.
 
3 grudnia br. dwóch 19 -latków  usłyszało zarzut kierowania gróźb karalnych, za który kodeks karny przewiduje do dwóch lat pozbawienia wolności. 16 -latek odpowie za groźby oraz posiadanie substancji psychotropowych w postaci mefedronu. O jego dalszym losie zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Powrót na górę strony