AKTUALNOŚCI

Poszukiwany wpadł przez brak maseczki. Miał przy sobie ukradzione chwilę wcześniej parówki.

Oświęcimscy policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali poszukiwanego mężczyznę. 24-latek zwrócił na siebie uwagę mundurowych ponieważ wychodząc z hipermarketu nie miał maseczki na twarzy. Ponadto okazało się, że chwilę wcześniej dokonał kradzieży sklepowej.

We wtorek (14.12.br.) wieczorem policjanci patrolowali teren Starego Miasta w Oświęcimiu. W ramach codziennych zadań związanych z reagowaniem na przejawy zakłócenia ładu i porządku publicznego, mundurowi sprawdzali również stosowanie się do obostrzeń mających na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się COVID-19. Tuż po godzinie 21, zauważyli że jeden z klientów hipermarketu wychodząc ze sklepu nie ma nałożonej maseczki ochronnej. W związku z popełnionym wykroczeniem mundurowi podjęli interwencję.

Podczas legitymowania okazało się, że sprawcą wykroczenia jest 24 – letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego, od kilku miesięcy poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Chrzanowie do odbycia kary więzienia za  przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu.

Mężczyzna został zatrzymany. Podczas jego przeszukania mundurowi znaleźli  w odzieży schowaną paczkę parówek, które chwilę wcześniej ukradł w sklepie. Wędlina została zwrócona do sklepu, natomiast 24 – latek trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Za brak maseczki ochronnej oraz kradzież policjanci nałożyli na niego mandaty karne.  W środę rano,  24 – latek został osadzony w jednym z zakładów karnych, w którym będzie odbywał zasądzone 6 miesięcy kary pozbawienia wolności.
 

Znasz miejsce pobytu osoby poszukiwanej ? Powiadom Policję.  

Przypominamy, że aktualne wykazy osób poszukiwanych znajdują się na stronach internetowych jednostek Policji. 
Apelujemy do osób, które znają miejsce pobytu poszukiwanego, ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości,  o powiadomienie wskazanej w komunikacie jednostki prowadzącej poszukiwanie lub dokonanie zgłoszenia pod numerem alarmowym 112.  
Zapewniamy anonimowość.

 

Powrót na górę strony