AKTUALNOŚCI

Przerwa w służbie to rzecz święta, chyba że …

Od kilkunastu dni kolejna rotacja policjantów Oddziału Prewencji Policji w Krakowie pełni służbę wzdłuż wschodniej granicy. Chronią, służą i ... pomagają mieszkańcom Podlasia.

Kilka dni temu, korzystając z przerwy w służbie, jeden z policjantów drugiej kompanii OPP Kraków stanął przy bankomacie, aby wypłacić gotówkę. Z urządzenia w tym czasie korzystał starszy mężczyzna. W pewnym momencie policjant zauważył, że po policzkach seniora spływają łzy, które ocierał przydługim rękawem płaszcza. Z jakichś powodów karta bankomatowa 91-latka została zablokowana. Policjant z kolegami porozmawiali z seniorem. Okazało się, że wybrał się na zakupy, bo nie ma już co jeść. Tym razem, to policjantom zaszkliły się oczy, szybko ustalili listę zakupów i zrobili je w ekspresowym tempie. Starszego Pana odprowadzili do mieszkania i powiadomili telefonicznie o zdarzeniu opiekunkę.

Na odchodne złożyli seniorowi życzenia świąteczne.

To była najwspanialsza przerwa w służbie, jaką mogli sobie wymarzyć - uśmiech i podziękowanie starszego Pana przyniosło im nie lada satysfakcję.

Powrót na górę strony