AKTUALNOŚCI

Policjanci zatrzymali poszukiwanego listem gończym 27-latka

Wspólne działania policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu i Zespołu Poszukiwań Celowych Sekcji ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zakończyły się zatrzymaniem 27-latka, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Był poszukiwany listem gończym w celu osadzenia w zakładzie karnym

22 września 2017 roku kierowca volkswagena spowodował wypadek drogowy, w którym zginął inny kierowca - 35-letni mieszkaniec Bolesławia. Sprawca zdarzenia (wówczas 23-letni) nie miał w ogóle uprawnień do kierowania pojazdem, ponadto znajdował się on pod działaniem środka odurzającego.  Po zakończeniu sprawy karnej został skazany  na  8 lat pozbawienia wolności. Nie stawił się jednak na wezwanie do zakładu karnego więc Sąd Rejonowy w Olkuszu wydał za nim list gończy.  Aby uniknąć odpowiedzialności za popełnione przestępstwo, mężczyzna często zmieniał miejsce pobytu, przebywał w różnych miejscowościach, gdzie na krótko wynajmował mieszkania. Rzadko pojawiał się w miejscach publicznych, a swoje kontakty ograniczył do minimum. 

W czwartek (16.12. br.) skazany (obecnie w wieku 27 lat)  został zatrzymany w mieszkaniu na jednym z olkuskich osiedli przez kryminalnych z Olkusza oraz komendy wojewódzkiej w Krakowie. Poszukiwany wiedział, że Policja depcze mu po „pietach”. Chwilami – jak powiedział policjantom -  nosił się z  zamiarem zgłoszenia się na Policję i poddania karze. Jednakże strach przed długim  wyrokiem  był silniejszy i nadal ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

Przypominamy, że na stronie internetowej https://poszukiwani.policja.pl/   znajduje się ogólnopolska baza osób poszukiwanych, wraz z ich wizerunkiem. W przypadku rozpoznania osoby poszukiwanej lub posiadania informacji o jej miejscu przebywania, o tym fakcie należy powiadomić policję, nr tel. 112. Takie zgłoszenia mogą być  anonimowe ! 

 

Powrót na górę strony